V pondělí přijede na Lapač Třebíč

(Aktualizováno před )

Předvánoční čas je náročný, a to platí dvojnásob i pro Chance ligu. Po jediném dni volna se opět vsetínští hokejisté budou snažit bojovat o další body do tabulky. Proti nim bude stát v cestě Třebíč, se kterou Valaši letos jednou vyhráli a stejně tak i prohráli. Ve třetím vzájemném klání bude Vsetín obhajovat svou domácí formu, kdy už sedmkrát v řadě před vlastními fanoušky zvítězil. Podaří se to i poosmé?

Vsetín v posledním období může spoléhat právě na domácí utkání. Venku už je to trochu jiná písnička. K lepším zítřkům se svěřenci trenérů Jiřího Dopity a Luboše Jenáčka chtěli odrazit na ledě Ústí nad Labem, což se částečně podařilo. Zelenožlutí zvítězili 4:3, ale pouze za dva body po prodloužení. Utkání rozhodl Luboš Rob, který má aktuálně formu jako hrom. V posledních šesti zápasech zaznamenal osm branek! Tabulce střelců tak jasně kraluje s pětadvaceti trefami. O sedm více než má druhý Tomáš Divíšek, hájící barvy Prostějova. Luboš Rob kraluje i celkové produktivitě soutěže. Se čtyřiačtyřiceti body je bod před druhým (opět) Tomášem Divíškem, který má bodů třiačtyřicet.

Třebíč se po posledním zápase s Porubou, které ovládla poměrem 5:4 přiblížila na jediný bod elitní osmičce, která znamená postup do play-off. Na ledě Vsetína se budou snažit svěřenci Barvíře a Sobotky znovu bodovat a do elitní osmičky se natrvalo dostat. Proti Valachům se jim daří. V posledním vzájemném zápase Vsetín porazili jasně 6:2 a na tento výsledek budou chtít na Lapači navázat. K bodům nebyli daleko ani v posledním klání na Lapači. Tehdy padli pouze o jedinou branku 3:4 a za předvedenou hru se určitě nemuseli stydět.

Třebíč táhne především trio Nedvídek, Raška a Kusko. Podobně jako Vsetín Pechanec, Jonák a Rob. Horáckou Slavii zdobí především přesilové hry. Dlouho na prvním místě byl právě Vsetín, ale nyní je nejlepším přesilovkovým týmem soutěže Třebíč s procentuální úspěšností 23,78%. Druhý Vsetín má úspěšnost 21,94%. Horácká Slavie je špičkou i na oslabení, kde ji patří čtvrté místo v tabulce. Vsetín je v tomto ohledu sedmý. V loňské sezoně Třebíč dokázala na Lapači vždy zvítězit. Letos to napoprvé nevyšlo, jak to bude napodruhé?

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz