V Podchlumí vznikly nové sociální byty

Objekt v Podchlumí, který patří městu, byl přebudován pro účely sociálního bydlení. “Vznikly zde čtyři byty o rozloze 30 metrů čtverečních, které plánujeme využít pro sociální bydlení. Připadají v úvahu třeba pro matku s dítětem nebo pro mladé lidi, odcházející v osmnácti letech z dětského domova a musejí se osamostatnit,” vysvětlila náměstkyně primátora Zdeňka Veškrnová, která si nové byty přišla prohlédnout. Přestavba domu vyšla zhruba na 2,2 milionu a Mladá Boleslav na ni využila 90% dotaci.

Každý byt disponuje kamny na tuhá paliva a k dipozici je i kóje na skladování uhlí či dřeva, je zde kuchyňská linka a koupelna se sociálním zařízením. Dům je aktuálně těsně před kolaudací.
“Pokračujeme také v rekonstrukci objektů v Bělské a Krajířově ulici, kde také budujeme sociální byty, v Krajířově by pak v prostorech po bývalé restauraci Černá růže mělo vzniknout zázemí pro mobilní sociální tým, který bude mimo jiné pracovat i právě s obyvateli sociálních bytů. Nejde nám totiž jen o to poskytnout jim možnost bydlení, ale chceme jim pomáhat a pracovat s nimi i dále, aby se pokud možno co nejlépe adaptovali do společnosti,” dodala Zdeňka Veškrnová.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz