V pardubické aréně začala již pátá Hokejová škola Dynama

(Aktualizováno před )

ČSOB Pojišťovna ARENA je napěchovaná nejen šachisty, ale i malými hokejisty! V sobotu 14. července 2018 odstartoval již pátý ročník Hokejové školy Dynama Pardubice. O více než stovku dětí se stará profesionální tým, který připravil účastníkům bohatý týdenní program.

Také letos nabobtnal zájem o hokejovou školu na hranu kapacity. „Některé žádosti jsme museli dokonce odmítat. Účastníky máme rozdělené do čtyř skupin, v každé jsou naši profesionální trenéři. Program dětí začíná ráno a končí večer. Nechceme ale být pouze příměstským táborem, naším základním cílem je i zábavnou formou kvalitně potrénovat a pomoci hráčům v jejich hokejovém rozvoji,“ uvedl vedoucí hokejové školy Petr Hemský.

První den mají účastníci za sebou. Sešli se v sobotu po obědě v ČSOB Pojišťovna ARENĚ, všichni nafasovali speciální dresy s logem školy, pohodlná trička a další drobnosti. Zabydleli se v kabinách a podstoupili fyzické testy. „Nejstarší kluci si vyzkoušeli jejich modifikaci z Akademie Českého hokeje, ostatní si prošli našimi klubovými,“ přiblížil.

Rodiče účastníků se během testů dozvěděli veškeré informace o škole. Ranní program začíná u starších účastníků rozcvičkou, pak jdou jednotlivé skupiny postupně na led. Součástí dopoledního programu je také tréninková jednotka na suchu. Trenéři mohou využít mobilního hokejbalového hřiště přímo na parkovišti u haly nebo travnatých ploch v areálu Letního stadionu.

„V případě nepřízně počasí máme zajištěnou tělocvičnu v naší partnerské Základní škole Bratranců Veverkových. Předpověď ale slibuje, že bychom ji nemuseli využívat. Naopak rádi zavítáme do Aquacentra Pardubice, Lanového centra Pardubice, děcka se mohou těšit na jednotku na skatemillu v centru Asports Hemský,“ řekl šéf Akademie ČSLH.

Trenéři Dynama nejsou na více než stočlenný dav sami. Realizační tým posílila čtveřice vychovatelů, která se o děcka stará mimo led. I mimotréninkový program je nabušený: za účastníky hokejové školy zavítají hokejisté A týmu Dynama na besedy, děcka si projdou také pardubickou ČSOB Pojišťovna ARENZ od sklepení až po strop, aby dokonale poznala zázemí pardubického hokejového klubu.

„Pečlivě několik týdnů jsme připravili zajímavý program pro děti. Je jen na nás, jak si následující týden užijeme. Hlavně si všichni přejeme, aby nikdo neonemocněl nebo se nezranil. Zkrátka, abychom si všichni po skončení školy řekli, že to byl parádní týden,“ doplnil vedoucí Hokejové školy Dynama Pardubice.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz