V Mladé Boleslavi pokračují opravy komunikací

(Aktualizováno před )

V Mladé Boleslavi pokračují i na prahu léta v různých lokalitách práce na opravách komunikací. Stavby, které navštívili náměstek primátora Jiří Bouška a radní Miloslav Neuman, probíhají například při opravě chodníku v ulici Na Stadionu, při rekonstrukci průjezdné komunikace u Erbenovy ulice, při opravě zastávky autobusu u Chrástu a rozsáhlá rekonstrukce chodníků vrcholí i v lokalitě Dubce.

V ulici U stadionu začala v tomto týdnu rekonstrukce chodníku v úseku mezi Havlíčkovou ulicí a kruhovým objezdem u stadionu. Chodník s cyklostezkou se mírně odkloní z dosavadní trasy, aby se zde nově mohl vytvořit záliv u autobusové zastávky, která se také mírně přesune. Práce by měly skončit 2. července. Následně se připravuje i rekonstrukce vozovky v tomto úseku včetně křižovatky ulic Havlíčkova a U Stadionu. Přesné načasování této červencové akce se dále projednává a budeme o ní informovat v dalších dnech.
V tomto týdnu také vrcholí rozsáhlá několikaměsíční oprava chodníků v lokalitě Dubce. Součástí investice byly opravy chodníků ve vybraných ulicích uvnitř bytové zástavby a také celková oprava dlouhého chodníku v ulici Mileny Hážové, kterou se do Dubců přijíždí z Hejtmánky. Oprava chodníku ještě pokračuje v jediné části, kde soukromý investor staví dům a souběžně s tím se dokončuje i oprava chodníku v okolí stavby.

V lokalitě za Triem se naopak nebude budovat ani opravovat, ale současnou betonovou plochu i se zídku dá město odstranit. “Vznikne zde zelená plocha, je to i na přání zdejších občanů,” řekl radní Miloslav Neuman.

V těchto dnech také probíhá rekonstrukce chodníku na autobusové zastávce u příměstské části Chrást, kde se také zlepší kvalita povrchu přímo v zastávce.

Delší dobu připravovanou investicí je i oprava průjezdné komunikace ve vnitrobloku u Erbenovy ulice. Jak řekl náměstek primátora Jiří Bouška, rozsah prací byl předem projednán se zástupci SVJ přilehlého domu, který příslušnou varantu i odsouhlasil. Dojde zde k opravě a mírnému rozšíření komunikace a opravě přístupů do jednotlivých vchodů bytového domu. Při rozšíření komunikace, která nemá dosud odpovídající šířku pro průjezd vozidel, nedojde ke kácení žádného stromu, ale pouze k odstranění nízkého živého plotu. Proti tomu se ovšem postavila část obyvatel z této lokality, která poslala radnici petici. Podle Boušky se tedy zatím živý plot odstraňovat nebude a počká se, do jaké míry se podaří sjednotit dosud protichůdné názory obyvatel ze stejné lokality. “My to chceme zde upravit tak, aby to splňovalo nějaké parametry, zároveň aby to příliš nezasahovalo do zeleně. Jedná se tedy pouze o ten živý plot na jedné straně. Ten zásah je podle mne minimální. Chceme nyní jasné vyjádření od SVJ, jak si tedy situaci přejí vyřešit,” řekl Bouška.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz