V mělnické hale proběhl turnaj Optim Tour

(Aktualizováno před )

Ve dnech 5.1.-9.1. proběhl v hale turnaj serie OPTIM TOUR žen,kat.A.Turnaj začal v pátek kvalifikací,které ze zůčastnilo 14 hráček.Čtyři postoupily do hlavní soutěže,která nabízela opravdu kvalitní obsazení našeho turnaje.

Ten se hrál opět pod záštitou starosty města p.Ctirada Mikeše.

Obrovský zájem o tento turnaj dokumentuje to, že ještě 25 náhradnic se nedostalo do soutěže. Spousta zajímavých zápasů, vyrovnané startovní pole a jedna vycházející hvězdička našeho tenisu. Linda Fruhvirtová ze Sparty Praha, narozená v roce 2005 se stala nejmladší vítězkou turnajů Optim Tour za 14 let, co se u nás pořádají.

Těžko soudit, zda soupeřky děsilo prohrát s tak mladou hráčkou, ale podle očitých svědků si vítězství bezpochyby zasloužila za aktivní a pohlednou hru. A podle výsledků to měla těžké od samého začátku a jak sama říká, žádný zápas nebyl jednoduchý.

„Jsem ráda, že jsem zvolila právě tento turnaj, který se úrovní vyrovnal MČR žen. Mohla jsem jet na ETU do 16, ale toto byla dobrá volba. Organizace turnaje byla skvělá a sběrači na finále? To jsem fakt nečekala, stejně jako vyhlášení na závěr za účasti sponzorů a starosty města Mělníka.“

Hodně byla vidět také Darja Vidmanová (r.2003) a za zmínku stojí také výkony Hany Malické, která se prokousala z kvalifikace až do semifinále hlavní soutěže a nechybělo mnoho a mohla si zahrát i finále.

Finálové utkání hrané v úterý dopoledne bylo zpestřeno sběrači míčků z řad našich mladých hráčů.Pozápase obě finalistky konstatovaly,že byli příjemně překvapené.Zároveň ocenily,že zápasu a předávání cen se zúčastnili osobně pan starosta Ctirad Mikeš a sponzor a zastupitel města p.Zbyněk Šnajdr.

FINÁLOVÉ VÝSLEDKY:
Dvouhra:Fruhvirtová-Bužková 6:4 6:4

Čtyřhra:Laboutková,Bužková-Krýslová,Vajsejtlová 6:4 6:3

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz