V Liberci už se pokračuje bez českých hvězd

(Aktualizováno před )

Hned v prvním kole přišel liberecký turnaj Svijany Cup o dva daviscupové české reprezentanty. Lukáš Rosol musel kvůli problémům se zády skrečovat zápas se Slovákem Andrejem Martinem. A Adam Pavlásek nestačil na ruského kvalifikanta Pavla Kotova.

Lukáš Rosol ovládl v minulém týdnu pražský turnaj Prague Open a tenisoví fanoušci v Liberci se tak těšili, že by třeba něco podobného mohl předvést i zde na severu Čech. Jenže první set prohrál hladce 2:6 a za stavu 0:1 ve druhé sadě zápas ze zdravotních důvodů skrečoval.
Liberecké organizátory nepotěšil ani čtvrtý nasazený Adam Pavlásek, který vypadl hned v prvním kole. První set ještě nad Rusem Kotovem vyhrál v tie-breaku, ale pak překvapivě prohrál následné dvě sady 2:6, 4:6 a s turnajem se rozloučil.
Nedařilo se ani Patriku Riklovi, který prohrál s Francouzem Bonzim 6:2, 2:6, 1:6.
Úspěšný nebyl ani Dominik Kellovský, který se také rozloučil s turnajem hned na jeho začátku. Nad jeho síly byl Ital Bellotti – 1:6, 5:7.
Aspoň v jednom utkání se ale z vítězství radoval český tenista. Michael Vrbenský porazil Davida Poljaka, což je ale také český hráč…