V Liberci se koná mítink zaměřený na dobrovolnictví

(Aktualizováno před )

V Kulturním a společenském středisku Lidové sady Liberec se dnes a zítra koná osmnáctá konference dobrovolnictví. Přes sto účastníků si vymění své zkušenosti s prací v dobrovolnických skupinách a na přednáškách a workshopech se mnohému přiučí.

„Jsem rád, že právě Liberec letos hostí tradiční konferenci o dobrovolnictví a mezigeneračních a komunitních vztazích. Dobrovolnictví je dlouhodobě aktuální celosvětové téma a je škoda, že mnoho lidí u nás ho vnímá jako nějakou oběť nebo projev samaritánství. To je samozřejmě nesmysl a já pevně věřím, že je jen otázka času, než naše společnost začne brát dobrovolnictví jako něco samozřejmého. Určitě tomu pomůžou i tyto odborné konference, kde si vyměňujete tzv. příklady dobré praxe,“ řekl v úvodu konference primátor města Liberce Tibor Batthyány.

Konferenci s názvem „Dobrovolnictví, mezigenerační a komunitní vztahy“ organizačně zajišťuje Komunitní středisko KONTAKT Liberec, ve spolupráci s HESTIA – Centrum pro dobrovolnictví, z. ú Praha. Konference navazuje na předešlých sedmnáct konferencí věnovaných dobrovolnictví, které se uskutečnily v letech 2001 – 2011 v Kroměříži, 2012 – 2013 v Soběslavi, 2014 v Jihlavě, 2015 v Plzni, 2016 – 2017 v Kroměříži. Letošní hlavní témata jsou: Jak jsme začínali, Koncepce rozvoje dobrovolnictví v České republice, Dobrovolnictví ve veřejné správě, Mentoringové dobrovolnické programy.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz