V Lanškrouně chystají rekonstrukci rodinného centra

(Aktualizováno před )

Město Lanškroun ve spolupráci s RC dětský svět z. s. prostřednictvím MAS Lanškrounsko, z. s. realizuje projekt s názvem Rekonstrukce interiéru a vybavení Rodinného centra dětský svět z. s. Výstupem projektu bude zrekonstruovaný prostor RC dětský svět, jazyková a polytechnická učebna.

Rodinné centrum v současné době působí v prostorách bývalé jídelny Penzionu pro seniory. Tyto prostory jsou z hlediska dispozičního uspořádání a vybavenosti pro fungování rodinného centra nevyhovující. Díky realizaci projektu bude moci rodinné centrum poskytovat nabídku služeb více zájemcům.

Žádost o dotaci byla podána dne 29.11.2017. Fyzická realizace projektu je naplánována na měsíc srpen 2018.

Obnovou místností vzniknou učebny pro polytechnickou a jazykovou učebnu. Rodinné centrum zaznamenalo v uplynulých letech zájem o jazykové kurzy napříč generacemi. V polytechnické učebně budou realizovány kurzy v řemeslných a technických oborech.

Stávající prostory budou nově vymalovány, podlahy budou pokryty koberci ve střízlivých odstínech, které umocní barevnost ostatních prvků a povrchů. Keramické obklady stěn budou zakryty biodeskami. Místnosti budou dále vybaveny vestavěnými skříněmi. Přírodní materiál deskového obkladu a vestavěného nábytku v kombinaci s pastelovými barvami ostatních prvků, doplněné nepravidelnými závěsnými podhledy se světly a přiměřenou dekorací stěn, vytváří pro děti i dospělé příjemné vizuální prostředí.

Celková předpokládaná cena projektu činí 391.600 Kč, z toho dotace bude činit 372.020 Kč.

Tento projekt jsou spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz