V Kardašově Řečici hořela pila, hasiči vyhlásili druhý požární stupeň

(Aktualizováno před )

Krátce po sedmé ranní obdrželi ve středu hasiči oznámení o požáru pily v Kardašově Řečici. K požáru vyjeli tři minuty po sedmé hodině profesionální hasiči. Poplach byl vyhlášen také jednotkám SDH obcí Kardašova Řečice, Pluhův Žďár, Deštná, Veselí nad Lužnicí a Jindřichův Hradec. Celkem operační důstojníci k požáru vyslali osádky devíti cisteren, čtyř dopravních automobilů a automobilové plošiny. Vzhledem k rozsahu události a množství vyslaných sil a prostředků byl po šesti minutách od příjezdu hasičů vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

K požáru přijela jako první místní dobrovolná jednotka. Ta ihned zahájila hašení a podařilo se jí uchránit rodinný dům, který stojí v bezprostřední blízkosti hořícího skladu. Po dojezdu dalších jednotek a průzkumu podal velitel zásahu zprávu, že se jedná o požár skladu o půdorysu přibližně 30 x 50 metrů. Požár zasáhl přibližně 2/3 objektu, který v době příjezdu hasičů hořel. Ve skladu bylo uloženo palivové dřevo a dřevní vata. Uvnitř nebyla žádná osoba.

Včasný dojezd jednotek, rychlá a přesná organizace na místě požáru a okamžité hasební práce znamenaly, že požár byl již v 7:43 lokalizován. Po zabránění šíření požáru pokračovali hasiči v dohašování. Museli rozebrat všechny konstrukce a prolít je vodou. Skrytá ohniska mohou být i pod zřícenou střešní krytinou. Hasiči u požářiště pro dostatek hasební vody zřídili čerpací stanoviště.

Vyšetřovatel HZS stanovil vzniklou škodu na 10 miliónů korun. Stejnou výši má i hodnota uchráněného majetku. Příčina vzniku požáru je zatím neznámá.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz