V Jindřichově shořela stodola

(Aktualizováno před )

Pět jednotek hasičů vyjelo v nočních hodinách ve středu 4. 7. 2018 k nahlášenému požáru hospodářské budovy v Jindřichově v okrese Bruntál.

Operační středisko přijalo tísňové volání krátce po 23. hodině. Na místo byly ihned vyslány jednotky profesionálních hasičů z Moravskoslezského kraje ze stanic Krnov a Bruntál spolu s dobrovolnými kolegy z Jindřichova, Osoblahy a Města Albrechtice. Na místě zasahovalo celkem 6 cisternových automobilů a jeden automobilový žebřík.

Po příjezdu na místo události hasiči okamžitě zahájili hasební práce na stodole, která byla požárem již celá zasažená a sálavé teplo ohrožovalo přilehlý dům. Hasiči tedy zahájili i ochranu ohroženého domu. Celkem byly nasazeny 4 vodní proudy. Hasiči dostali požár po kontrolu za pouhých 30 minut, další dvě hodiny jim zabrala celková likvidace požáru.

Během zásahu vynesli hasiči z hořící stodoly jednu tlakovou láhev a tím zabránili vzniku větších škod nejen na požárem zasažené stodole. Škoda na stodole byla předběžně vyčíslena na 1 milion Kč.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz