V hlavní roli pošta. Lupič ujel na invalidním vozíku a nespokojená zákaznice nahlásila bombu

(Aktualizováno před )

Ke dvěma kuriozním případům došlo ohledně poštovního úřadu.

Když je zákazník nespokojen se službami, buď si zanadává jen tak pro sebe, postěžuje si známému případně pošle stížnost na vedení té dané instituce. Ale pak je ještě jedna možnost…. Jednačtyřicetiletá žena z Olomoucka nebyla spokojena s tím, jak pošta doručuje zásilky, a svou rozhořčenost vyjádřila velmi nezvyklým způsobem. Asi aby pracovníci pošty nadále nedělali špatnou práci, tak hned na dvě pobočky zavolala, že je tam uložená bomba.

Policisté okamžitě oba poštovní úřady, ale i přilehlé okolí, uzavřeli a dohromady evakuovali okolo sta lidí. Poté byli povoláni psovodi se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušných systémů. Avšak žádné bomby nalezeny nebyly.
Kriminalistům se posléze povedlo dopadnout pachatelku. „Důvodem měla být nespokojenost s doručováním zásilek. Vzniklá škoda je odhadována na 8 500 korun,“ uvedla v úterý policejní mluvčí Irena Urbánková. Ženě hrozí až tři roky vězení.

Pobyt za mřížemi hrozí i muži, který toto pondělí s kuklou na hlavě vstoupil do hlavní pošty v Šumperku a pracovnici za přepážkou podal lístek s ručně psaným textem, na kterém stálo, že má bombu a pistol. Jednu ruku měl vsunutou pod mikinou, aby to vypadalo, že tam má opravdu zbraň.

„Pracovnice přepážky o jeho přítomnosti ihned vyrozuměla svoji nadřízenou, která následně spustila alarm. V reakci na to muž, který se žádných peněz nedočkal, z budovy odešel. Z místa odjel na svém invalidním vozíku, který měl přistavený před budovou,“ sdělila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Policisté po chvíli podezřelého zadrželi. I když při incidentu nebyl nikdo zraněn a nevznikla žádná škoda, přesto bude muž vyšetřován za loupež.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz