V Chebu plánují rekonstrukci opuštěného domu. Vznikne dvacet nových bytů

(Aktualizováno před )

V září začne celková rekonstrukce řadu let prázdného bytového domu Mánesova 23, s jejímž dokončením se počítá příští rok v červnu. Vzniknou zde dvě desítky bytů o velikostech od 1+kk až po 3+1. „V Chebu je momentálně akutní nedostatek bytů. Je proto naprosto nelogické, aby tento dům zůstal nadále nevyužitý. Navíc tím na nájemném přicházíme asi o 100 tisíc měsíčně. Minulé vedení města s jeho rekonstrukcí prozatím nepočítalo, my jsme však do letošního rozpočtu zařadili 12 milionů korun, aby se s úpravami mohlo začít co nejdříve po dokončení projektu,“ řekl starosta Zdeněk Hrkal.

Rekonstrukce pětipodlažního objektu bude stát přibližně 22 milionů korun. „Projekt jsme nechali předělat. Ten původní počítal s náklady přes 28 milionů korun, což se nám zdálo opravdu příliš. Díky přepracování se je podařilo docela výrazně snížit. Máme navíc požádáno o dotaci na zateplení domu z Integrovaného operačního programu, která by mohla činit přibližně 2 miliony korun. Rekonstrukce bude zahrnovat například celkovou modernizaci vnitřních prostor včetně technických instalací, zateplení fasády, výměnu oken, opravu krovů nebo výměnu střešní krytiny,“ doplnil místostarosta Michal Pospíšil.

Dům Mánesova 23 není jediným městským objektem, kde vzniknou nové byty. V části bývalé vysokoškolské koleje v Dyleňské ulici, takzvaném modrém věžáku, se už budují více než čtyři desítky bytů o velikostech od garsonky po 2+kk. Hotovy by měly být do konce letošního října.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz