V Berouně se hořovickým Red Dragons dařilo

A-tým Draků vyrazil v sobotu 10.2.2018 na sedmý turnaj letošní sezóny. Zápasy proti Ježkům z Rožmitálu a Engineers se odehrály, tuto sezónu skoro klasicky, v nedalekém Berouně. Sestava dostala lehkých změn, když nemocného Kubu nahradil v obraně Vláďa Šust. Routič pak odehrál pouze první utkání a tak ve druhém střetnutí bojovalo v poli 9 mužů.

FBK Ježci Rožmitál – FbC Red Dragons Hořovice 3:8

Opatrný začátek plný chyb z nervozity znamenal nastřelení brankové konstrukce za oběma brankáři. Po pěti minutách se jako první prosadili Ježci. Ovšem do přestávky bylo skóre otočeno a Red Dragons vedli 3:1.

Druhá část přinesla uklidnění hry a pak následně navýšení náskoku Draků na 4:1. Bouře v kabině před poslední částí se projevila na hřišti. Závěrečných 12 minut zvyšovali hořovičtí náskok a závěr zněl jasně: 3:8 pro Red Dragons.
Branky RDH: Plešmíd 3(2), Fišer 2, Rácz 2, Valo, Lizec 0(1)

Hráč utkání RDH: Plešmíd

FbC Engineers – FbC Red Dragons Hořovice 4:9

S týmem Engineers se Red Dragons střetli poprvé a tak hlavním úkolem bylo se seznámit se soupeřem. Zpočátku to byl opět nervózní zápas, kdy se ale jako první trefil Fišer. Po první části Hořovice prohrávaly 2:1.

Druhá část se nesla ve stejném duchu, jako ta první. Nerozhodný stav, lehké nepokoje na střídačce, touha zvrátit utkání – tak by se dala charakterizovat druhá přestávka. Stejně jako v prvním zápase, třetí třetina se Drakům střelecky povedla a postupně odskakovali soupeři až na rozdíl pěti branek. Střelecké hody si uspořádal Fišer, který se v zápase trefil hned pětkrát. Výsledné skóre tedy 9:4 pro RDH.
bodů doma
Branky RDH: Fišer 5, Valo 2, Rácz, Plecitý

Hráč utkání RDH: Fišer

Komentář trenérky Veroniky Prokopové: „ Turnaj se nám bodově vyvedl, ale s některými atributy naší hry stále nejsem spokojena. Oba zápasy jsme zlomili až v závěrečné třetině, což mě těší, protože většinou poslední hrací části bývaly náš kámen úrazu. Velké díky patří Vláďovi, který pomohl výborným výkonem na hřišti a ještě lepším výkonem na střídačce při řešení rozepří. Samozřejmě děkuji soupeřům za férová utkání a rozhodčím za bezproblémově odpískaná klání. Se vztyčenými hlavami pokračujeme v přípravě na závěrečný trimestr sezóny.“