V areálu Nového rybníku proběhl Den bezpečné Příbrami

(Aktualizováno před )

Dne 15. června proběhl v areálu Nového rybníku již třetí ročník Dne bezpečné Příbrami a společně s ním nově i sportovně charitativní akce s názvem „Přes bariéry s policií“. Děti i dospělí měli možnost seznámit se s činností a technikou policie, hasičů, záchranné služby, armády, městských strážníků, vězeňské služby, celní správy a vojenské policie.

Každý ročník přinesl něco nového, letos šlo o letovou ukázku policejního dronu, střelbu z malého děla Armády ČR, bubenickou show a zakouřený stan Hasičského záchranného sboru, kde si děti mohly vyzkoušet, jak náročná je práce v takovém prostředí. Dále zde byla k vidění ukázka zákroku proti nebezpečnému pachateli, který předvedla zásahová i pořádková jednotka, hašení hořícího vozu, záchrana zraněných osob, výcvik služebních psů, práce jízdních hlídek na koních a mnoho dalšího.

Žáci a studenti měli také možnost vyzkoušet si testy fyzické způsobilosti, které jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR, navíc tím přispěli na tříletou Laurinku z Příbramska trpící vzácným o onemocněním, tzv. CHARGE SYNDROMEM. Zdravotní pojišťovna MV za účastníky tohoto testu zaplatila startovné a tím finančně dívenku podpořili. Tvář akce „Přes bariéry s policií“, zpěvačka Lucie Bílá, věnovala prvním třem nejúspěšnějším sportovcům dva lístky na muzikál Carmen.

Fyzické testy si vyzkoušelo 120 středoškoláků a 80 žáků základních škol. Dvanáct osob mělo již dokončenou maturitu a čtyřem z nich se podařilo testy splnit, obdržely pak osvědčení o úspěšném absolvování testů s půlroční platností a dále voucher na 150 tisíc korun, což je náborový příspěvek pro nové policisty ve Středočeském kraji. Pokud bude mít tato čtveřice zájem o práci u policie a do konce roku ještě projdou psychologickým a zdravotním vyšetřením, tak mohou rozšířit řady příslušníků policie.

V odpoledních hodinách byl rodičům malé Laurinky předán šek od pojišťovny Ministerstva vnitra v hodnotě 20 tisíc korun a kasička Konta Bariéry, do které přispěli z větší části policisté a poslední den i ostatní složky a veřejnost. Celková částka, která může nemocné holčičce pomoci, činila 38 724 korun.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz