Uzavřená D35: Horko zvlnilo dálnici mezi Olomoucí a Ostravou, na místě bouraly čtyři vozy a kamion

Dnes kolem 15 hodiny nabouralo na dálnici ve směru od Olomouce na Ostravu pět vozuů. Na vině byl zvlněný kus dálnice, zřejmě teplem. Dálnice je uzavřena a neprůjezdná. Opravy zaberou podle odhadů minimálně týden, doprava povede objížďkami mimo dálnici.

“Policisté obdrželi oznámení o dopravní nehodě na 289 km dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu kolem třetí odpoledne. Podle prvotního šetření na místě havarovala 4 osobní vozidla a jedno nákladní. V pravém jízdním pruhu jel kamion a před ním byl zvlněný úsek dálnice (zřejmě vlivem vedra praskl betonový povrch, který se zvedl) a vozidla zde zastavovala. Kamion zastavil a taktéž v levém jízdním pruhu zastavila tři osobní vozidla, ale čtvrté vozidlo jedoucí stejným směrem nezastavilo a narazilo do kolony stojících vozidel, čímž došlo k řetězové nehodě. Zraněné osoby byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci. Úsek dálnice mezi 283 km a 290 km ve směru na Ostravu je nyní uzavřený. Vzhledem ke stavu dálnice nelze nyní říci, kdy bude uzavřený úsek zprovozněn,” uvedl pro Domácí noviny policejní komisař por. Libor Hejtman.

Krátce po půl šesté odpoledne policie uzavřela dálnici i v druhém směru , od Ostravy. A to opět z důvodu zvlnění dálnice D35 na 290 km i ve směru na Olomouc: “Policisté uzavřeli úsek taktéž mezi 290 km a 283 km dálnice D35 ve směru z Ostravy na Olomouc.  Dálnice je tedy v daném úseky zcela uzavřena oběma směry (na Ostravu i na Olomouc). Policisté dopravu odklánějí,” doplnil Hejtman.

Foto: Twiter olomouckých hasičů

Aktualizováno 20.6.

V sobotu 19. června před patnáctou hodinou 44letá řidička řídila vozidlo Seat Leon na dálnici D35 z Olomouce na Ostravu. Na 286 km nepřizpůsobila rychlost stavu a povrchu vozovky a dostatečně se nevěnovala řízení a provozu před sebou. Vlivem vysokých teplot došlo k poškození dálničního povrchu, na což vozidla reagovala zpomalením až zastavením. Tuto situaci řidička přehlédla, na poslední chvíli při jízdě v levém jízdním pruhu strhla řízení vozidla vlevo, ale nestihla se dostatečně vyhnout vozidlu Škoda Yeti stojící před ní a narazila do něj.Toto vozidlo bylo vlivem nárazu odmrštěno do pravého jízdního pruhu, kde narazilo do stojícího nákladního vozidla Daf. Řidička při úhybném manévru dále narazila do ocelových svodidel a do stojících vozidel Škoda Superb a Hyundai. Při dopravní nehodě byly zraněné osoby převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci. Policisté předběžně vyčíslili škodu na 1 225 000 korun. Dechové zkoušky na alkohol byly u všech řidičů negativní.

Vlivem poškozené dálnice D35 v místě nehody byl úsek mezi 281 km (EXIT Přáslavice) a 290 km (EXIT Velký Újezd) uzavřen ve směru na Ostravu. Zhruba po dvou hodinách od dopravní nehody byl uzavřen i dálniční úsek na Olomouc. Dálnice D35 v úseku 281 km a 290 km je v současné době zcela uzavřený oběma směry. Objízdná trasa je značena a je svedena na komunikaci II/437 přes obce Přáslavice, Kocourovec a Daskabát. Doba uzavřeného úseku je odhadována na nejméně 4 dny.

Diskuze

Scroll to Top
Tvorba webových stránek: Webklient