Ústecké zastupitelstvo schválilo dotace na kulturu celkem za 4 miliony

(Aktualizováno před )

Zastupitelstvo odsouhlasilo dotace na celoroční činnost kulturních institucí v letech 2019 a 2020 2,6 mil. korun za rok a na akce mimořádného významu v celkové výši 1,410 mil. korun za rok.

Dotace byly schváleny v souvislosti s Programem pro poskytování víceletých grantů.

Společnost Lidé výtvarnému umění, výtvarné umění lidem by měla získat na celoroční výstavní program Galerie Emila Filly v Ústí nad Labem 500 tis. Kč/rok, Severočeská vědecká knihovna na plnění městské funkce knihovny pro obyvatele města 600 tis. Kč/rok. Ve schváleném návrhu je i podpora ve výši 1,5 mil. Kč/rok pro spolek Veřejný sál Hraničář, a to na „Kulturní program ve Veřejném sále Hraničář v roce 2019“.

Podpořeny byly tradiční akce mimořádného významu pro město Ústí nad Labem. Příkladem je Interporta s výší podpory 300 tisíc korun na rok, Divadelní festival Kult s podporou 400 tisíc korun na rok. Ústecká forbína dostala 150 tisíc korun na rok a akce Barevná planeta 350 tisíc korun na rok. Tradiční akce umělecké školy E. Randové Virtuosi per musica di pianoforte je podpořena 210 tisíci korun na rok.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz