Ústecké zastupitelstvo schválilo dotace na kulturu celkem za 4 miliony

(Aktualizováno před )

Zastupitelstvo odsouhlasilo dotace na celoroční činnost kulturních institucí v letech 2019 a 2020 2,6 mil. korun za rok a na akce mimořádného významu v celkové výši 1,410 mil. korun za rok.

Dotace byly schváleny v souvislosti s Programem pro poskytování víceletých grantů.

Společnost Lidé výtvarnému umění, výtvarné umění lidem by měla získat na celoroční výstavní program Galerie Emila Filly v Ústí nad Labem 500 tis. Kč/rok, Severočeská vědecká knihovna na plnění městské funkce knihovny pro obyvatele města 600 tis. Kč/rok. Ve schváleném návrhu je i podpora ve výši 1,5 mil. Kč/rok pro spolek Veřejný sál Hraničář, a to na „Kulturní program ve Veřejném sále Hraničář v roce 2019“.

Podpořeny byly tradiční akce mimořádného významu pro město Ústí nad Labem. Příkladem je Interporta s výší podpory 300 tisíc korun na rok, Divadelní festival Kult s podporou 400 tisíc korun na rok. Ústecká forbína dostala 150 tisíc korun na rok a akce Barevná planeta 350 tisíc korun na rok. Tradiční akce umělecké školy E. Randové Virtuosi per musica di pianoforte je podpořena 210 tisíci korun na rok.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz