Úspěch v Brně může našim závodníkům pomoci k lepší smlouvě

(Aktualizováno před )

Už za několik týdnů nastane pro fandy motoristického sportu velký svátek. V Brně se bude konat tradiční Grand Prix České republiky silničních motocyklů. V tu chvíli se brněnská metropole stane jedním z nejhlavnějších sportovních měst na světě. Fanoušky jistě přitáhnou čeští jezdci, především Karel Abrahám a Jakub Kornfeil.
Nadšence tohoto lehce adrenalinového sportu však kromě tohoto blížícího se závodů zároveň zajímá, jak to bude s našimi jezdci pro příští rok.

Karlu Abrahamovi, který jezdí v nejsilnější kubatuře MotoGP, se zatím mnoho nedaří. V loňské sezoně už měl v této době nasbíráno slušnou řádku bodů, které získával vcelku pravidelně. Letos v devíti odjetých závodech bodoval jen dvakrát a zatím to nevypadá, že by mělo dojít ke zlepšení. “Přijde mi, že jedu na maximum, ale vůbec nevím, co se pode mnou děje. Předek i zadek motorky nesedí, klouže. Je to frustrující, protože nemáme šanci se k lepším výsledkům dobrat,“ podotýká Abrahám.
Mrzí ho to o to víc, protože cítí, že sám se na sezonu dobře připravil. “Problém vidím v technice. Letos jsme měli už čtyři technické závady v závodě. Štve mě to. Je to na prd, ale celý tým i já makáme na tom, aby se to trochu zlepšilo.“

Zároveň už kromě vylepšování motorky myslí i na příští sezonu.
Jasně dává najevo, že jak se mu nepodaří do konce léta podepsat smlouvu na příští rok, ukončí kariéru. V té době totiž už většina stájí má jasno o tom, kdo za ně bude jezdit příští rok.

K nové smlouvě by mu pomohl získ nějakých bodů. Trochu se tak upíná k brněnskému závodu, který se uskuteční za necelé tři týdny.
Tam by chtěl samozřejmě dobrého úspěchu dosáhnout i Jakub Kornfeil.

I u něho není jisté, zda bude pokračovat ve své třídě Moto3. U Kornfeila je to však jiný případ. Může zůstat v této kubatuře, on ale přemýšlí i o postupu výše. Přece jenom už je mu 25 let a má za sebou odjetých více jak 150 závodů.

O jeho přestupu o třídu výše se spekuluje pár let, ale až nyní on sám dává najevo, že by se tomu nebránil jít výše. „Řeším to, ale cesta do Moto2 je strašně složitá. Je tam nával, protože se do ní příští rok vrací někteří kluci z MotoGP a zároveň by tam chtěli jít i lidi ze superbiků. Je tam přetlak, problém dostat se tam budou mít i kluci ze špičky Moto3. Nicméně je to můj hlavní cíl.“

Motoristický sport je hodně specifický v tom, že si závodník zpravidla musí sám, či za pomocí agenta, shánět peníze a s nimi oslovit nějaký tým.

Možná mu k tomu pomůže to, že se mu letos vcelku daří. Už se letos několikrát dostal do první desítky. Doufá, že se mu to podaří i doma v Brně. „Budu se snažit zajet co nejlepší výsledek a pobavit fanoušky,“ dodává Kornfeil.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz