Udrží si Slavia domácí stoprocentní úspěšnost? Vyhraje konečně Jablonec i venku?

(Aktualizováno před )

Už 11. kolo čeká fotbalové příznivce ohledně naší první ligy. Dnes si představíme ty zápasy, co se hrají v pátek a sobotu.

Teplice – Bohemians 1905 (pá – 18:00) – Teď už tradičně se v pátek hraje zápas, který zároveň vysílá Česká televize. Teplice už čtyřikrát za sebou neprohrály a rády by v této sérii pokračovaly. A mají velkou šanci, protože Bohemka je venku neškodná. “Máme myšlenku, se kterou bychom chtěli jít do zápasu, ale na tu myšlenku potřebujeme mít zdravé hráče. Doufáme, že se alespoň někdo uzdraví. Chceme hrát útočný styl, nechceme hrát zákopovou válku. Chceme využít potenciál Mareše a Řezníčka,“ podotkl teplický trenér Stanislav Hejkal.

Olomouc – Slovácko (so – 16:30) – I hráči Olomouce už čtyři zápasy nepoznali, co je porážka a díky tomu jsou v první šestce. To naopak fotbalisté Slovácka se už stejný počet zápasů neradovali z výhry.

Zlín – Jablonec (so – 16:30) – A znovu můžeme zůstat u čísla čtyři. I ševci kvůli čtyřem prohraným utkáním v řadě se na prémie těšit nemohou. Avšak proti Jablonci by se to případně mohlo změnit, protože Severočeši se na venkovních stadionech trápí (čytři ukání = jedna remíza, tři prohry).

Slavia – Mladá Boleslav (so – 19:00) – Po skvěle zvladnutém pražském derby se Slávisté mohou těšit na dalšího nelehkého soupeře. Mladá Boleslav opět letos vypadá silně, avšak pokud sešívaní hrají svou hru, nikdo je v Česku nemůže porazit. „Hrajeme konečně zase doma, na to se těšíme. Čeká nás tým, který v létě hodně posílil na ofenzivních postech. Nečeká nás nic jednoduchého, jsou tam hráči, které dobře známe a určitě se budeme připravovat tak, jako na každý domácí zápas. Budeme chtít vyhrát a potvrdit výsledky, které máme, protože by byla škoda je nějak devalvovat. Byla by to zbytečná ztráta,” uvedl sešívaný asistent Jaroslav Köstl.
Jedno je jisté, připravovat se na nejlepšího střelce ligy slávisté nemusí, protože Nikolaj Komličenko je vykartovaný. „Víme, že je vykartovaný, pro nás to ale není úplně rozhodující. I s ním v sestavě jsme vždy Boleslav porazili. Jednou jsme sice vedli 3:0 a on nám pak dal dva góly v samotném závěru, vždy jsme ho ale nějakým způsobem ubránili. Navíc ho dobře známe z Liberce. Není to pro nás nějaké rozhodující, jestli bude nebo nebude hrát,” uzavírá Köstl.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz