U Žeravic havaroval horkovzdušný balón, potrhal vedení

(Aktualizováno před )

V pátek 13. července před osmnáctou hodinou došlo u obce Žeravice k havárii horkovzdušného balonu při přistávacím manévru. Vyhlídkový let balonu z Olomouce byl dle čtyřiapadesátiletého pilota asi po 50 minutách letu nucen přistát z důvodu hrozící lokální bouřky. Při přistávacím manévru však vlivem neočekávaného poryvu větru a turbulence mělo dojít k náhlému propadnutí balonu v letové výšce. Následkem toho došlo k nárazu koše balonu do hřebenu střechy domu a následně ke kontaktu koše s elektrickým vedením. Nikdo z osmičlenné posádky nebyl při havárii zraněn.

Poškozením hřebenové tašky na domě vznikla škoda předběžně vyčíslená na 1 tisíc korun. Přetržením elektrického vedení a následného přerušení dodávky elektřiny do obce Žeravice a části obce Kokory byla způsobená dosud nevyčíslená škoda. Alkohol u pilota policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího šetření, které policisté provádí ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. V případě prokázání viny a odsouzení odpovědné osobě za poškození elektrického vedení hrozí trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz