U železničního přejezdu mezi Tlumačovem a Hulínem hořelo, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu

(Aktualizováno před )

Požár travního porostu nedaleko železničního přejezdu v Tlumačově na Zlínsku byl na operační středisko hasičů oznámen v 15:15 hodin. K události vyjely jednotky s dvěma cisternami. Během několika minut však na krajském operačním středisku přibývalo oznámení o požárech kolem trati a operační důstojník tak k události vyslal další posilové jednotky na několik zasažených míst.

Celkově tak bylo nasazeno 12 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zlínského kraje, jednotka drážních hasičů a v rámci mezikrajské pomoci také dvě jednotky hasičů z Olomouckého kraje. S ohledem na počet nasazených jednotek tak byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. U jednotlivých ohnisek požáru tak v jednu chvíli zasahovalo až 17 ks techniky a desítky hasičů. Na místo se dostavil také velící důstojník směny ze Zlína.

S ohledem na bezpečnost zasahujících byl v 15:45 hodin obousměrně zastaven provoz na železniční trati Hulín-Otrokovice. Přibližná plocha, na které byly požárem zasaženy především travní a polní porosty, byla v délce asi tři kilometry podél železnice od obce Tlumačov směr Hulín. Díky rychlému nasazení velkého počtu jednotek se podařilo požár lokalizovat v 16:40 hodin. Následně byl s omezenou rychlostí obnoven také obousměrný provoz na železniční trati.

Po uhašení všech ohnisek požáru se kolem půl sedmé jednotky postupně vrátily na své základny. Jednotka drážních hasičů provedla závěrečný průzkum, a po vyloučení dalšího nebezpečí byl v 18:45 hodin provoz železniční trati plně obnoven. Krátce poté byla oznámena také celková likvidace události.

Na místo se dostavili také vyšetřovatelé hasičů ze Zlína a Kroměříže, kteří nyní zjišťují přesnou příčinu vzniku události a výši způsobené škody.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz