U Zdib hořelo pole, hasit pomáhal i armádní vrtulník

(Aktualizováno před )

V úterý v 15.46 hodin přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o požáru posekaného pole u obce Zdiby v okrese Praha-východ. Podle původního hlášení zasáhl požár plochu asi 10 x 10 metrů, ale vzhledem k silnému větru se poměrně rychle rozšiřoval.

V době příjezdu první jednotky byl už požár rozšířen na ploše 300 x 300 metrů a nadále nabíral na intenzitě. Velitel zásahu proto požádal o možnost využití leteckého hašení, které provozuje Letecká služba Policie ČR. V tu dobu byl ale vrtulník nasazen na jiné akci na vzdálenějším místě, jeho využití tak nebylo možné. Operačním důstojníkem GŘ HZS ČR byla nabídnuta možnost nasazení vrtulníku Armády ČR, která byla velitelem zásahu akceptována. Po příletu na místo a domluvě o způsobu plnění bambi vaku vrtulník následně provedl asi deset shozů.

Hasičům se podařilo požár dostat pod kontrolu v 16.15 hodin – a to i díky zemědělcům, kteří pole oborali, aby zamezili dalšímu šíření plamenů. V další fázi zásahu se jednotky zaměřily na prolévání pole a dohašování lisovaných balíků slámy.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz