U Rostoklat se čelně střetla dvě auta, pět lidí se zranilo

Dnes krátce před půl sedmou byla na linku tísňového volání ohlášena vážná dopravní nehoda dvou osobních vozidel na silnici číslo 12 na začátku obce Rostoklaty ve směru od Kolína.

Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že jde o čelní střet dvou osobních vozidel, přičemž v jednom z nich se nacházejí zaklíněné osoby. Hasiči za použití hydraulické vyprošťovací sady začali z vozidla vyprošťovat zraněné osoby, které si následně převzala do péče přivolaná zdravotnická záchranná služba. Vzhledem k tomu, že jedno zranění bylo hodně vážné, byl na místo vyslán také vrtulník letecké záchranné služby, který osobu transportoval do nemocnice v Praze.

Celkem bylo při nehodě zraněno pět osob, z toho podle lékařů dvě těžce a tři středně těžce. Hasiči dále udělali protipožární opatření na obou autech a sanaci vozovky od ropných produktů. Po zadokumentování nehody Policií ČR jednotky ještě uklidily komunikaci, která byla po celou dobu zásahu zcela uzavřena. Obousměrný odklon řídily policejní hlídky po vedlejších silnicích.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient