U Přerovských hokejistů bude hostovat mladý obránce Martin Padrnos

(Aktualizováno před )

Za Přerov nastoupil už třeba v několika zápasech minulé sezony. Teď si jich obránce Martin Padrnos, nositel slavného sportovního jména, připíše ještě více. Na Hané bude v prvoligovém ročníku 2018/19 hostovat ze Zlína. Opačným směrem, do Tipsport extraligy, bude mít vyřízené střídavé starty.

Sport má Martin Padrnos v krvi. Jeho otcem je Pavel Padrnos, známý český silniční cyklista, vítěz Závodu míru, účastník Tour de France a mimo jiné týmový kolega legendárního Lance Armstronga. „Cyklistika mě ale jako malého nikdy moc netáhla. Vždycky jsme ji měli doma, takže jsem to nepotřeboval dělat závodně. Věnoval jsem se dalším sportům a zůstal u hokeje,“ vysvětluje dvacetiletý zadák, proč se nepotatil. Jeho doménou byly vždy kolektivní sporty, ze všech nejvíc ho bavil a baví právě ten na bruslích a s hokejkou v ruce. Cyklistiku ale přeci jen úplně nezavrhl. „Teď momentálně mě hrozně chytla, takže si tímto způsobem doplňuji hokejovou letní přípravu,“ prozradil.

Před začátkem přípravého období na něj ve Zlíně uplatnili opci. „Pak se dohodli s Přerovem, že ten převezme mou smlouvu a začnu v jeho týmu,“ popsal Padrnos. U Zubrů by oproti zlínskému prostředí rád dostával více prostoru na ledě. Zároveň doufá, že by se v průběhu sezony mohl podívat i do extraligové sestavy Beranů.

V Přerově už několik soutěžních startů zaznamenal. V loňském ročníku jich bylo osm, daleko větší zápasovou porci si Martin Padrnos odkroutil za juniorku Zlína. „Mezi juniorským a chlapským hokejem je velký rozdíl. Junioři jsou taková lítaná, je to rychlejší. U mužů je to více o taktice, hledají se jinačí prostory pro přihrávku a podobně,“ porovnal utkání v nejvyšší mládežnické kategorii s druhou nejvyšší seniorskou soutěží v Česku.

„Martin u nás už loni ukázal, že má velký potenciál. Dá se s ním pracovat do budoucna. Domluvili jsme se se Zlínem na jeho hostování, zpátky bude mít vyřízené střídavé starty. Už se zařadil do našeho kádru a měl by u nás působit celou sezonu. Doufáme, že prokáže, co do něj vkládáme, a bude pevným článkem sestavy,“ uvedl k angažování Martina Padrnose Pavel Hanák, sportovní manažer Zubrů.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz