U Plumlova havaroval žák autoškoly

(Aktualizováno před )

V pondělí 16. července před čtrnáctou hodinou došlo mezi Plumlovem a Soběsuky k dopravní nehodě vozidla autoškoly s osobním automobilem. Devatenáctiletý žák autoškoly s šestapadesátiletým vyučujícím vyjel z parkoviště ležícího mimo komunikaci na vozovku v době, kdy tudy ve směru k obci Soběsuky projížděl devětasedmdesátiletý muž s automobilem typu Škoda Felicia. Tomu se i přes prudké brzdění střetu zabránit nepodařilo.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 85 tisíc korun. Alkohol u všech účastníků byl vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní hody jsou předmětem dalšího policejního šetření. Po provedení kontroly vozidel policisté z důvodu poškození na místě zadrželi osvědčení o registraci vozidla autoškoly typu Škoda Fabia.

Začínající řidič při nehodě dostal cennou lekci, jak moc je v provozu důležitá opatrnost a perfektní ovládání vozidla. Tato lekce se naštěstí obešla bez zranění osob a způsobená hmotná škoda může být také výrazně vyšší.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz