U Otradovic havaroval autobus, pro jeho řidiče letěl vrtulník

(Aktualizováno před )

V pátek 3. srpna v 13.37 hodin přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o havárii autobusu u Skorkova v okrese Mladá Boleslav.

Nehoda se stala v lesním úseku nedaleko Otradovic. Jako první ze záchranných složek přijeli na místo hasiči, kteří zjistili, že autobus sjel mimo vozovku a zůstal opřený mezi stromy se zablokovanými dveřmi. Uvnitř vozidla bylo osm cestujících a řidič, který byl v bezvědomí.

Hasiči nejprve pomocí motorové pily odstranili několik stromů a větví a uvolnili zablokované dveře, kterými následně evakuovali všechny pasažéry. U řidiče, který patrně prodělal srdeční příhodu, byla ihned zahájena srdeční masáž i s využitím defibrilátoru. „Podle prvotního vyhodnocení zdravotního stavu došlo k zástavě srdce. Velitel zásahu proto ihned nařídil zahájení neodkladné resuscitace za pomoci automatizovaného externího defibrilátoru, kterým jednotka díky sponzorskému daru společnosti Penny market s.r.o. Radonice disponuje od minulého roku. S použitím AED se podařilo zasahujícím hasičům obnovit základní životní funkce řidiče autobusu, kterého následně předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby,“ upřesnil velitel stanice HZS Stará Boleslav npor. Mgr. David Bárta.

Po následné stabilizaci byl řidič přeložen do přivolaného vrtulníku letecké záchranné služby a transportován do nemocnice. Jednotky dále provedly zajištění místa nehody a protipožární opatření. Samotné vyproštění vozidla si zajistil jeho majitel přes soukromou firmu. Cestující, z nichž jednomu ošetřili zdravotníci lehké zranění, pak do místa určení odvezl evakuační autobus z mladoboleslavské stanice.
Na konec článku:

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz