Turistický vláček přejel pětiletého chlapce. Na místě svým zraněním podlehl

(Aktualizováno před )

Ve včerejších odpoledních hodinách došlo na rodinném festivalu v areálu westernového městečka Šikland u Zvole nad Pernštejnem v okrese Žďár nad Sázavou k velké tragédii. Turistický vláček tu přejel pětiletého chlapce, který na místě svým zraněním podlehl.

K neštěstí byli okamžitě přivoláni záchranáři, chlapci však už nedokázali pomoci. „Resuscitace bohužel nebyla úspěšná, dítě na místě podlehlo zraněním,“ konstatovala šéfka krajských záchranářů z Vysočiny Vladislava Filová.

Policisté provedli u řidiče vláčku dechovou zkoušku na požití alkoholu, ta byla negativní. “Policisté zjišťují, jak k tragické události došlo a veškeré okolnosti, které tragédii předcházely,“ potvrdila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Majitel zábavního parku Libor Šikl podotkl, že nic podobného se během dvacetiletého fungování zábavního parku nestalo. „Tato nešťastná událost nás hluboce mrzí, rodičům chceme vyjádřit upřímnou soustrast. Po dohodě s interprety jsme se rozhodli zbytek programu věnovat památce zesnulého, a to ve ztišeném režimu a bez závěrečného ohňostroje,“ dodal Libor Šikl.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz