Třinec se posiluje. K Ocelářům přichází hráč s více jak 100 starty v NHL

(Aktualizováno před )

Už zítra proti Hradci Králové nastoupí v třineckém dresu nová posila. Oceláři se dohodli s bývalým hráčem NHL Andrejem Nestrašilem. Osmadvacetiletý odchovanec pražské Slavie odehrál poslední dvě sezony v ruské KHL za Nižněkamsk.

Nestrašil doufal v nabídku ze zámořské NHL, ale žádná nakonec nepřišla. „Doufal jsem, že by mi letos mohl vyjít kemp v NHL, ale nedostal jsem nabídku jít na zkoušku, takže jsme s agentem začali řešit Evropu a Rusko. Chtěl jsem hlavně co nejdříve hrát, protože herní praxe je pro hokejistu nejdůležitější. Nechtěl jsem sedět na gauči a čekat, jestli se něco objeví, anebo ne,“ uvedl Nestrašil na webu Třince.

Odchovanec Slavie už má za sebou v Třinci i první trénink. „Je to super tým, který na jaře vyhrál extraligu. Má krásné zázemí a jsem opravdu rád, že jsem tady,“ řekl účastník loňského mistrovství světa v Dánsku.

Z předešlých informací (NHL, KHL, reprezentace) vyplývá, že se Třinec velmi slušně posílil. Oceláři by jistě byli rádi, kdyby u nich Nestrašil vydržel celu sezonu. Mezi oběma stranami je však dohoda, že pokud přijde zajímavá nabídka, nebude Třinec Nestrašilovi v odchodu bránit. „Andrej je na extraligu nadstandardní hráč. On i my se teď nacházíme v období, kdy si můžeme vzájemně pomoct. Proto jsme se také gentlemansky dohodli, že pokud by obdržel nabídku z kategorie, která se neodmítá, nebudeme mu bránit,“ uvedl sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek. „Je to hráč v ideálním hokejovém věku, navíc je zdravě hladový, poté co mu nevyšla snaha dostat se zpátky do NHL. Má výborné fyzické parametry, proto od něj očekáváme, že přinese i potřebný důraz před brankou.“

I sám Nestrašil si umí představit, že by celou letošní sezonu působil v třineckém dresu. „Plán je takový, že bychom si v této chvíli navzájem rádi pomohli a udělám vše pro to, dokud tady budu, aby se týmu co nejvíc dařilo. Neřeším teď, co bude třeba za měsíc. A pokud bych zůstal v Česku, tak je pro mě Třinec top týmem,“ uvedl Nestrašil

Nestrašil odehrál v kanadsko-americké lize v letech 2014 až 2017 128 zápasů s bilancí 17 branek a 31 asistencí. Zároveň se ale v roce 2016 potýkal se zlomeninou obratle.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz