Třinec se favorita nezalekl, nakonec podlehl v nájezdech

(Aktualizováno před )

Magnitogorsk patří dlouhodobě k nejlepším týmům ruské KHL, třinečtí hráči se však tohoto soupeře nezalekli a byli mu vyrovnaným soupeřem. Sedm minut před koncem ještě dokonce vedli, poté však přišel vyrovnávcí gól a v nájezdech měli více štěstí hráči trenéra Josefa Jandače.

Oceláři Třinec – Metallurg Magnitogorsk 1:2 po nájezdech

Právě přítomnost bývalého reprezentačního kouče na lavičce ruského celku dávala tomuto zápasu ještě větší prestiž. “Před zápasem jsme očekávali těžký duel. Věděli jsme o síle Magnitogorsku. V KHL patří k nejlepším týmům. Po tom průběhu si myslím, že jsme měli víc než na bod. Kluci odehráli parádní zápas, jak po taktické, tak bojovné stránce. Fantastický byl Šimon Hrubec, který má obrovskou zásluhu na získaném bodu,” řekl asistent trenéra Jiří Raszka.
Právě třinecký gólman patřil k nejlepším hráčům utkání. Přesto trenéři nasadili na rozhodující nájezdy náhradníka Kváčů, ten se však při třetí sérii zranil… “Pro nás je to úžasný bod. Kdyby nám to někdo řekl před zápasem, tak 1:1 po základní době bereme všemi deseti,” podotkl gólman Šimon Hrubec.

Třinec dnes čeká druhý a zároveň závěrečný duel ve skupině, od 15 hodin nastoupí proti finskému celku KalPa Kuopio.

Branky a nahrávky: 23. Adamský (Roth, Svačina) – 53. Matuškin (Rasmussen, Pakarinen), rozhodující nájezd Ljubimov. Rozhodčí: Hebeisen, Wiegand – Gnemmi, Wüst (všichni Švýc.). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 5359.

Třinec: Hrubec (na nájezdy Kváča) – Krajíček, Gernát, Kundrátek, Galvinš, Roth, D. Musil, Matyáš, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Dravecký, Mikulík, Roberts Bukarts – Chmielewski, O. Kovařčík, Cienciala. Trenéři: M. Zadina a Raszka.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz