Třinec poděkoval dobrovolníkům

(Aktualizováno před )

Dobré srdce, trpělivost a laskavost nechybí dobrovolníkům, kteří nezištně věnují kus svého volného času seniorům, dětem nebo lidem s handicapem. Právě těmto obětavým lidem patřilo slavnostní setkání v Knihovně Třinec, kde se v pondělí 3. prosince sešlo u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků více než šest desítek dobrovolníků působících v sociálních zařízeních, v nemocnicích i v domácnostech v Třinci a okolí.

V rámci akce jim náměstek primátorky Radim Kozlovský společně se zástupci odboru sociálních věcí třinecké radnice vyjádřil poděkování za jejich záslužnou činnost a za čas, který nezištně věnují lidem využívajícím služeb sociálních a zdravotnických zařízení na Třinecku.

„Hluboce smekám před dobrovolníky, kteří jsou ochotni věnovat svůj volný čas a energii potřebným. Velice si vážím takových lidí, kteří se v dnešní uspěchané době nezištně a s láskou věnují našim seniorům, dětem, zdravotně znevýhodněným či osamělým lidem. Jsem rád, že jim dnes mohu osobně poděkovat,“ zdůraznil během setkání náměstek primátorky Radim Kozlovský.

K poděkování se připojili i zástupci organizací, v nichž fungují dobrovolnická centra a které dobrovolníky koordinují, jako je např. ADRA, Slezská diakonie či Knihovna Třinec.

Smyslem práce dobrovolníků není nahradit zaměstnance zařízení, do kterých dobrovolníci docházejí, ale přinést dětem, dospělým i seniorům něco navíc. Tím, že s nimi dobrovolníci tráví volný čas, pomáhají jim radovat se ze života a přispívají tak k lepšímu průběhu léčby a terapie. Společně chodí na procházky, jezdí na výlety, hrají společenské hry, čtou si, malují a povídají si. Dobrovolníci přináší nové podněty, zajímavé aktivity a kontakt s veřejným děním. Dobrovolníci jsou zdarma proškoleni, pojištěni a po dobu výkonu činnosti jim dobrovolnická centra poskytují potřebné zázemí.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz