Tři zápasy a konec. Magnitogorsk vyhodil trenéra Jandače

(Aktualizováno před )

Historického milníku dosáhl český hokejový trenér Josef Jandač. Ale popradě moc pyšný na něj nebude. Je totiž nejrychleji vyhozeným trenérem v ruské KHL. Během tří zápasů jeho Magnitogorsk dvakrát prohrál a klub zareagoval opravdu nečekaně… Podle ruských médií Jandače na střídačce nahradí Ilja Vorobjov, který ještě v květnu vedl na MS ruskou sbornou.

Magnitogorsku se pod vedením Jandače loňská sezona mnoho nepovedla. Klub na řece Ural vypadl hned v prvním kole play-off s Ufou. Představitelé klubu ale českého kouče podrželi i z toho důvodu, že tým procházel po odchodu několika hvězd, včetně Jana Kováře, přestavbou, a tak se slabší sezona dala čekat.
O to větší šok je Jandačův vyhazov. I když je pravda, že o Jandačovi se v ruských novinách od začátku letošní sezony mluvilo jako o největším kandidátovi na propuštění…

Klub zatím neoznámil, zda skončí i asistent Jiří Kalous.

Josef Jandač kromě české reprezentace trénoval i pražskou Spartu, Liberec, České Budějovice, Pardubice či Lev Praha. Má zlato z MS 2010, kdy dělal Vladimíru Růžičkovi asistenta. Co se týče klubových úspěchů, Spartu dotáhl v sezoně 2015/16 ke stříbrné medaili.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz