Tři řidiče-hříšníky odchytili strážníci o víkendu v Litoměřicích

(Aktualizováno před )

Ani pět různých výroků o zákazu řízení nezabránilo jedenatřicetiletému muži sednout si za volant. Přestože má ústeckým magistrátem, litoměřickým soudem a litoměřickým a lovosickým městským úřadem uloženo celkem pět trestů zákazu řízení. O víkendu řídil zcela bez zábran auto v centru Litoměřic. Narazil ale na hlídku policistů a hned putoval na služebnu pro sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za jeho spáchání ho může soudce v krajním případě poslat až na tři roky za mříže.

Obdobný scénář měla víkendová kontrola, třiadvacetiletého muže, který řídil Volkswagen v Litoměřicích. Usedl za volant vozidla, ačkoliv nemá žádné řidičské oprávnění. Na svém kontě má tři zákazy řízení všech motorových vozidel vysloveny Městským úřadem Litoměřice a litoměřickým soudem. Také tomuto hříšníkovi bylo sděleno podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Jiný problém měl pětatřicetiletý Ústečan, který řídil vozidlo v sobotu v časných ranních hodinách ulicemi Lovosic. Byl zastaven a již při kontrole vypadal, že před jízdou popil. Tuto skutečnost potvrdila dechová zkouška na alkohol, která opakovaně přesáhla hodnotu jedné promile. Podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky si ještě téhož dne převzal na policejní služebně.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz