Třetí nejvyšší představitel USA dorazil do České republiky

(Aktualizováno před )

O víkendu dorazil do Prahy Paul Ryan, předseda americké Sněmovny reprezentantů. Po Donaldu Trumpovi a viceprezidentovi Miku Penceovi je třetím nejvyšším představitelem Spojených států amerických. Jeho návštěva je soukromá, přesto plánuje setkat se s českými politiky.

Hned v pondělí se má sejít na Úřadě vlády s premiérem v demisi Andrejem Babišem. Tématem jejich hovoru má být obchodní, ekonomická, ale třeba i vědecká spolupráce mezi oběma státy.
Následující den vystoupí na zvláštní schůzi Poslanecké sněmovny. Spolu s jejím předsedou Radkem Vondráčkem by měli podepsat deklaraci, která obsahuje i toto prohlášení: “Československo vzniklo díky podpoře Kongresu Spojených států amerických a prezidenta Woodrowa Wilsona, vzniklo na stejných základních principech, na kterých byly založeny Spojené státy americké,“
Stoleté výročí si Paul Ryan připomene i při návštěvě Senátu, kde se zúčastní konference s názvem Role Spojených států amerických v evropské bezpečnostní architektuře – 100 let poté.
Setkání s prezidentem Milošem Zemanem se neplánuje.
Posledním vysoce postaveným americkým politikem, který navštívil Česko, byl tehdejší prezident Barack Obama. Praha se pro něj stala mimo jiné setkáním s ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem, s kterým podepsal smlouvu o omezení jaderných zbraní.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz