Třetí Fin nastoupí v české fotbalové lize. Jablonec získal reprezentanta Hämäläinena

(Aktualizováno před )

Z Legie Varšava přichází na dva roky do Jablonce finský reprezentant Kasper Hämäläinen. Třiatřicetiletý záložník získal během šesti let v nejvyšší polské soutěži čtyři tituly, když jednou ligu ovládl s Poznaní a třikrát s Legií.
„Hráči a všichni okolo týmu, kdo pracují v klubu, mě vřele přivítali. Cítím se tu velmi dobře a těším se na sezonu. Budu se snažit odevzdat Jablonci maximum toho, co umím,“ řekl Hämäläinen.

Nová posila přicestovala do Jablonce minulý týden a absolvovala s týmem několik tréninků. “Minulý týden byly náročné tréninky, ale cítím se dobře. Jsem trochu unavený, ale to je normální. Chyběla mi zápasová zátěž a všechno to okolo. Trénovalo se ve větším tempu, tak to zabere trochu času dostat se do zápasové formy,” uvedl Hämäläinen, který ještě před odchodem do Polska působil v domácím TPS Turku a švédském Djurgaardenu.

Hämäläinen je třetím hráčem v první české lize, který se narodil ve Finsku. Jeho předchůdci byli Tomáš Hrádecký a Anssi Jaakkola.

Prvně jmenovaný nepůsobí na první poslech jako Fin. On se však opravdu narodil v zemi tisíce jezer. Jeho otcem je bývalý volejbalista, který odešel za angažmá do Finska. V české lize nastupoval v roce 2016 za Bohemians 1905.

Druhým finský zástupce, Anssi Jaakkola, hrál před osmi lety za pražskou Slavii.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz