Tomáš Satoranský pomůže reprezentaci v kvalifikaci na MS

(Aktualizováno před )

Skvělou zprávu se dozvěděl trenér české basketbalové reprezentace Ronen Ginzburg. Český tým posílí pro zářijovou kvalifikaci hráč Washingtonu Wizards Tomáš Satoranský. „Bude to pro nás obrovské posílení ve všech aspektech hry. Saty (Satoranský) ve své kariéře neustále ukazuje, jak soutěživým hráčem je. Doufám, že nám pomůže dosáhnout našich cílů,“ řekl izraelský kouč.

Českému týmu se povedlo bez Satoranského postoupit z první části kvalifikace. Nechali za sebou ve skupině Bulharsko, Finsko či Gruzii, nyní však české reprezentanty čekají těžší soupeři – Francie, Rusko a Bosna a Hercegovina. Kromě těchto družstev jsou ještě ve skupině Bulharsko a Finsko, které s Českem postoupily z první fáze kvalifikace. Týmy si z “předkvalifikace” vzaly do skupiny body získané s týmy, které s nimi postoupily. Tzn. že Česko je v tuto chvíli druhé za Franciií, která zas vyhrála svoji skupinu.
Na MS postoupí z každé skupiny tři nejlepší týmy.

První zápas čeká naši reprezentaci 13. září, kdy se v Pardubicích střetne s Ruskem, o tři dny později se představí v Bosně.

Hned po kvalifikaci odlétá Satoranský do zámoří. „Už když jsem se rozhodoval, že nebudu reprezentovat v červnu, tak jsem v hlavě trochu měl zářijové okno. Netušil jsem ještě rozpis, ale tušil jsem, že to budou klíčová utkání a že to může být klíčové pro náš postup na mistrovství světa. Doufám, že ještě pomůžu pozvednout naši výkonnost a že v září budeme v nejsilnější možné sestavě,“ uvedl Satoranský v tiskové zprávě.

Satoranský hrál naposledy soutěžní utkání na české půdě v roce 2014, kdy byl součástí týmu bojující o postup na ME.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz