Titul mistra světa je fantastický úspěch, říká Jakub Levínský

(Aktualizováno před )

Pardubický brankář Jakub Levínský úspěšně dokončil vysokou školu a rovnou se vydal do Polska na Akademické mistrovství světa, kde svým dobrým výkonem pomohl Česku k zisku zlatých medailí. Nyní si dopřává zasloužený odpočinek po své nejúspěšnější sezoně v kariéře. „Naplánovali jsme si balkánský roadtrip, jehož hlavním cílem je Černá hora a Albánie,“ prozrazuje.

Jak celkově hodnotíš Akademické mistrovství světa?
Celou akci hodnotím jako obrovský úspěch. Medailový úspěch se nám v rámci akademické reprezentace povedl po šesti letech, takže to už je nějaká doba a já jsem velice šťastný, že se to povedlo zrovna nám.

Byla to pro tebe první reprezentační akce a hned z ní máš zlato, tak jaké jsou tvé pocity?
Stoprocentně pozitivní. Ať už se jedná o podmínky, jaké jsme měli, sportovní výkony, ale i tým jako celek. Myslím, že jsme si lidský sedli, přece jen máme jako studenti, ať už bývalí či stávající, hodně společného. Těžko bych na celé akci hledal něco negativního. Maximálně dopravu, která nám autobusem zabrala celý den. (směje se)

Přestože to byla reprezentace akademická, jaké ti dala nové zkušenosti?
Hrát pod jiným trenérem, tedy plnit i trochu jiné pokyny, zároveň spolupracovat s jinými hráči. To všechno mi dalo nové zkušenosti, co se týče přemýšlení nad taktikou a některými herními situacemi, které bych už třeba řešil i jinak než v minulosti.

Odchytal jsi všechny důležité duely, všechny s vítězným koncem, můžeš tedy být se svým výkonem spokojen?
Troufám si říct, že mohu. Se Slovenskem jsem mohl udržet nulu, ale to se mi bohužel nepovedlo. Jinak si myslím, že to nebylo špatné. Hlavní je, že jsem já, ani tým, neudělal ostudu.

Na zápasy v Polsku příliš nechodili diváci, je to tedy jediná negativní věc na celém šampionátu?
Asi je těžké dostat v Polsku na florbal diváky, ale je pravda, že by více lidí, klidně jen studentů z přilehlé vysoké školy, neuškodilo. Složitější to ale kvůli tomu v utkání určitě nebylo, soustředil jsem se hlavně na svůj výkon.

Myslíš si, že tě může titul mistra světa v kariéře posunout o krok dále, i třeba blíže k reprezentaci?
V každém případě mi to neuškodí. To, jestli mě to posune blíže k reprezentaci, se uvidí po MS v Praze, do té doby se v reprezentaci asi nic měnit nebude. Ale nějak přehnaně si nefandím, musel bych se ještě hodně zlepšit, abych byl aspoň v širším výběru. Spíše se budu soustředit na nadcházející sezonu, to bude pro mě teď primární cíl.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz