Tisíce dětí zavítaly do promítacích sálů v rámci Mladoboleslavského filmového festivalu

(Aktualizováno před )

Sedmý ročník Mladoboleslavského filmového festivalu opět přilákal do promítacích sálů tisíce dětí. Letošní ročník byl koncipován jako pocta režiséru Zdeňku Troškovi, který v Mladé Boleslavi uvedl svůj film Čertoviny a zúčastnil se také besedy na základní škole. “Projekcí českých i zahraničních filmů se celkem zúčastnilo opět zhruba tři a půl tisíce dětí, tak jako v předchozích letech. Opravdu mě nesmírně těší, že se nám tuhle tradici podařilo vybudovat a festival se stal nedílnou součástí léta v našem městě,” uvedl k letošnímu ročníku náměstek primátora Daniel Marek.

Filmový festival se i letos odehrával ve Škoda Muzeu, Cinestaru, v Domě kultury a nově také v rodinném centru Koupák. Závěrečný večírek pak hostilo Letecké muzeum Metoděje Vlacha, a nenechala si ho ujít celá řada známých umělců včetně prezidentky festivalu Sabiny Laurinové, zazpíval zpěvák Stanislav Hložek a dorazili třeba herci Martin Zounar, Roman Skamene, Jan Antonín Duchoslav, Hana Gregorová a řada dalších.

“Jsem ráda, že všechno klaplo, o filmy byl velkým zájem, školy se nám už hlásí samy a je vidět, že se děti na festival těší. Stejně tak mám radost, že má dobrý zvuk i mezi lidmi z umělecké branže,” pochvaluje si letošní festival jeho ředitelka Dagmar Zákoucká.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz