Search
Close this search box.

Tewyx: Je film, kde si Kajínek zahraje správce věznice, podvod?

Prohlídka mladoboleslavského vězení ale i celodenní natáčení s usvědčeným a odsouzeným vrahem Kajínkem, který má hrát v údajně novém americkém filmu bachaře, za tisícovku.

Prohlídku mladoboleslavského vězení ale i celodenní natáčení s usvědčeným a odsouzeným vrahem Kajínkem, který má hrát v údajně novém americkém filmu bachaře, za tisícovku. To nabízí tvůrci, kteří stojí za údajným americkým filmem Tewyx o koronaviru. Ten má být natáčen ve 20 různých zemích světa. Rozpočet je přes 35 milonů dolarů, tedy téměř tři čtvrtě miliardy korun. Točit se má jen pár týdnů, premiéra se plánuje na prosinec. Kajínkovo jméno je zatím jediné, které se oficiálně v tiskových zprávách objevilo. Tedy ještě vedle jména režiséra, scénáristy a autora. Údajný Alex Adams však nemá ani jediný záznam v renomovaných filmových databázích. V souvislosti s natáčením najdete toto jméno jen na několika pornowebech.

Na to, že má jít o stamilionový projekt, vypadá zatím vše kolem něj hodně prapodivně. Stránky k filmu Tewyx jsou tvořeny na zdarma dostupných šablonách na WordPressu a tuzemském eshopovém řešení Shoptet. Za vším má stát stejnojmenná firma, jejímž majitelem je Ivan Doubek z Ostravy. Firma má základní jmění pouze 1000 korun rozdělené na 20 podílů. To se obvykle řeší, pokud chce majitel firmy podíly dále prodávat investorům. Ivan Doubek je přitom majitelem i firmy Tendormat, ta je nyní v exekuci. Na podivné podnikatelské praktiky upozorňují i další zdroje na internetu, například web, který jej otevřeně nazývá podvodníkem. V minulosti se protáhl i pořadem Den D, kde nabízel investorům podíl na aukčním serveru aut. Ani ten již dnes neexistuje.

Řada médií o filmu referovala [Aktuálně, Metro, iDnes a další], aniž by se jakkoli pozastavila nad tím, jak celá akce působí. Jako vtip, nebo možná podvod? Dárkové poukazy „na Kajínka“ nabízela i Alza, ta je však později stáhla a již nenabízí. V pátrání po stopách neexistujícího filmu na internetu narazíte i na medailonky herců, kteří v něm chtěli hrát – třeba Kateřiny Brožové nebo Markéty Hrubešové. Zda si nakonec ve filmu zahrají, je otázka.

Na Youtube najdete video, kde zaplacená Asiatka před nepříliš dobře naklíčovaném pozadí láká tvůrce a herce, aby spolupracovali na novém světovém filmu. Přestože lidé stojící za údajným filmem a údajným knižním bestsellerem, video má jen pár shlédnutí. Komentáře jsou pro jistotu zakázány. Na Amazonu, kde se také kniha nabízí nemá ani jedinou recenzi. Přesto prý byla přeložena bezmála do šesti desítek jazyků a má jít o skvěle prodávanou knihu ve stovkách zemí. Kniha se prodává i v audioverzi na Audiotéce, i zde však posluchače napadne, zda se náhodou nenatáčela někde v kuchyni na mobilní telefon.

Celé to působí v kombinaci s nedotaženými weby na Shoptetu a WordPressu, nedohledatelnosti údajného autora knihy, který by měl být i scénáristou a režisérem spíš jako pokus vytáhnout peníze z důvěřivců, sponzorů a investorů.

Foto: Stránky eshopu Tewyx

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient