Teplice odstartují ligu v Příbrami

(Aktualizováno před )

3, 2, 1, start! Po nepříliš dlouhé letní přestávce se opět rozběhne nejvyšší fotbalová soutěž. Od nové sezóny nese název FORTUNA:LIGA. Nový není pouze název ligy, ale i její formát. Po 30 kolech se totiž rozdělí na tři skupiny. Prvních šest týmů bude bojovat o titul, další čtyři o možnost bít se o Evropskou ligu, zbývající šestice si to pak rozdá o holé přežití. Teplice, které v minulém ročníku skončily osmé, zahajují v sobotu od 17 hodin v Příbrami, která se po roce ve 2. lize opět vrací mezi elitu.

„Hlavně abychom chtěli vstoupit co nejlépe do ligy a odrazili se k dobrým výsledkům. Chceme, aby sezóna byla lepší než ta minulá. Sami cítíme, co se stalo na jaře. Teď je prioritou dobrý start, pak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál,“ říká před sobotním duelem kapitán „žlutomodrých“ Admir Ljevaković.

Tepličtí do ligy půjdou se třemi novými tvářemi – stoperem Hoškem a krajními záložníky Lutsem a Moulisem. Právě Pavel Moulis má velkou šanci dostat se do základní sestavy. Není vyloučené, že už v Příbrami se na zeleném pažitu objeví. U Litavky to zná, ve středočeském klubu totiž několik měsíců působil. „Já tam byl jen půl roku. Myslím si, že nás čeká těžký soupeř. Nováčci budou vždy pro každého nepříjemní, hlavně v Příbrami to nikdy nebylo lehké. Doufám, že začneme vítězně,“ má „Moula“ stejné přání jako Ljevaković.

Dobře chce ale do nového ročníku vstoupit i Příbram, se kterou se počítá jako s jedním z kandidátů na jarní záchranářské práce. „Myslím si, že bychom měli být silnější než ve druhé lize. Náš kádr? V první řadě jsme chtěli kádr, který vybojoval postup, zachovat, což se povedlo. Doplnili jsme ho na postech, které jsme potřebovali,“ říká trenér 1. FK Příbram Josef Csaplár.

Před necelými dvěma týdny přivítal u Litavky Jana Rezka, který se do Příbrami vrátil z Teplic, kde v minulém ročníku působil. V posledním přípravném utkání Příbram remizovala s německými Brémami 1:1, „skláři“ porazili Sokolov 3:0.

Příbram proti Werderu nastoupil v následující sestavě:
Kočí – Skácel (45. Antwi), Nitrianský, Tregler, Pecháček (36. Soldát) – Matoušek, Fantiš (45. Grajciar), Průcha (25. Kilián), Květ, Rezek (55. Portilho) – Slepička (45. Jandera).

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz