Teplice nedokázaly doma porazit Karvinou a jsou tak nadále poslední

(Aktualizováno před )

Vypadá to, že Teplice opět budou prožívat ne zrovna slavnou sezonu. Po osmi kolech jsou nadále na posledním místě (i když je pravda, že ještě mají zápas k dobru). I v Karviné budou rádi, když se případně vyhnou skupině o záchranu, zatím jsou předposlední.

FK Teplice – MFK Karviná 0:0

Postavení obou týmů odpovídalo i předváděné hře. Mnoho šancí diváci neviděli. Přesto z nich mohly padat branky, to by však střelci museli mít přesnější mušku. Např. přímý kop domácích z nadějné pozice skončil po pokusu Kučery v Hrdličkově náruči. Poté opavského gólmana zastoupil Rundič, který včas odkopl Moulisovu ránu nad bránu. Na druhé straně nevyužil Janečka nedorozumění brankáře Grigara s obráncem Jeřábkem.

Ve druhé půli to bylo se šancemi ještě mizernější. Za zmínku snad stojí jen hlavička domácího Jakuba Mareše, ale Hrdlička si s ní poradil.
Nejzajímavější “akcí” bylo vyloučení teplického trenéra Hejkala za protesty. Červenou kartu však obdržel až po utkání.

Stanislav Hejkal (trenér Teplic): “Utkání jsme měli zvládnout. Dostal jsem v závěru červenou kartu, byly tam nějaké emoce, to je moje věc. Musím přiznat, že jsme nehráli dobře první půli. Nehrají nám dobře klíčoví hráči ve středu pole, rozdíloví hráči Žitný, Kučera, Trubač, Moulis. To jsou fakta. V zápase, kdy jde o všechno a je to o jednom gólu, musí být rozdíloví hráči vidět. V prvním poločase jsme to nezvládli. Druhou půli se to malinko zlepšilo, ale přesto výkony v takhle důležitém zápase musí být vidět. Ten zápas se měl zvládnout, jsme zklamaní. Nedostali jsme gól, ale za celou sezonu jsme dali čtyři. Nedáváme góly a to je problém.”

František Straka (trenér Karviné): “Remízu bereme. Přijeli jsme sem se záměrem bodovat a to jsme splnili. První poločas byl z naší strany velice kvalitní, velice dobrý. Akorát mě mrzí, že jsme nedokázali slibné šance po pravé straně více zúročit k tomu, abychom dokázali dát gól. Druhá půle byla více v režii domácích a měli jsme i trochu štěstí, protože tam měli nějaké věci, byli nebezpeční. Jinak si myslím, že bod byl z naší strany zasloužený.”

Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Novák. ŽK: Trubač, Ljevakovič, J. Mareš, Vondrášek – Ndefe, Rundič, Smrž. Diváci: 3169.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, P. Mareš – Žitný, Ljevakovič, Trubač (64. Vyhnal), Kučera, Moulis (80. Royo) – J. Mareš. Trenér: Hejkal.
Karviná: Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundič, Čonka – Ba Loua (90.+3 Krivák), Janečka, Hanousek, Bukata (59. Petkov), Guba (66. Smrž) – Petráň. Trenér: Straka.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz