Jubilejní kuželkářský turnaj se nesl v příjemné atmosféře

V sobotu 15. prosince se v pelhřimovské kuželně konal jubilejní desátý ročník tradičního klání Vánočního turnaje v kuželkách města Pelhřimova a osadních výborů. Na tamní čtyřdráze mezi sebou poměřili síly zástupci dvanácti družstev. Suverénem bylo družstvo města Pelhřimova, které se stalo s výkonem 900 poražených kuželek naprosto zaslouženě vítězem tohoto ročníku. Na stříbrné pozici skončilo družstvo Myslotína za výkon 880 poražených kuželek. Bronz zajistil tým Rychlá rota s výkonem 865 poražených kuželek. Oceněna byla i nejlepší hráčka celého turnaje Veronika Pohanová ze Služátek (249 poražených kuželek) a nejlepší hráč Jindřich Vaňkát z města Pelhřimov (242 poražených kuželek). „Děkuji všem

Celý článek »

Medvědi nasázeli Písku pět branek a suverénně sebrali vítězství

Pět vstřelených branek a navrch druhé čisté konto v letošní sezoně. Taková je vizitka pelhřimovských hráčů po středečním klání s Pískem. Diváci se v první třetině branky nedočkali, ovšem ve druhé dvacetiminutovce už začaly padat branky. Pelhřimov vstřelil rovnou tři, čímž si vybudoval dobrou pozici do poslední části, ve které svoje vedení navýšili dalšími dvěma trefami. Oba týmy se hnaly již od úvodu utkání za gólem. V polovině první třetiny Kaminsky zavezl puk až před Hausera, protlačit puk za jeho záda ale nedokázal. Za Písek ohrožoval domácí branku nejčastěji Sýpek, ten nejprve těsně přestřelil prázdný horní roh Holíkovy branky,

V Pelhřimově se konal vánoční turnaj v taekwondo

Už počtyřiadvacáté se v Pelhřimově uskutečnil prestižní mezinárodní Vánoční turnaj v Taekwondo WTF. Tentokrát se ho zúčastnilo zhruba 380 závodníků, pocházejících většinou z evropských států – kromě Česka to bylo Rakousko, Měmecko, Maďarsko, Ukrajina atd., ale nechyběl třeba ani zástupce Kolumbie. Turnaj v sobotu 8. prosince odpoledne slavnostně zahájili starosta města Ladislav Med a ředitel turnaje Petr Lacek. „Dovolte mi, abych vás přivítal na jednom z nejvýznamnějších turnajů v taekwondo v České republice. Přeji vám, aby vaše souboje probíhaly velmi sportovně a abyste z nich měli ten správný pocit, ať už vyhrajete nebo ne,“ řekl starosta a zároveň pozval

Policie šetří napadení ve Žďáru, žádá svědky, aby se přihlásili

Žďárští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při objasňování případu fyzického napadení, ke kterému došlo o uplynulém víkendu u žďárského kulturního domu. Podezřelý muž byl po činu dopaden. Policisté ale potřebují zjistit totožnost napadeného muže, který po útoku z místa odešel, a nyní ho žádáme, aby se přihlásil. K případu došlo v neděli 9. prosince ve Žďáru nad Sázavou na ulici Dolní. Před kulturním domem došlo před druhou hodinou v noci k fyzickému napadení, při kterém útočník udeřil neznámého muže opakovaně do oblasti hlavy. Napadený muž poté z místa odešel. Následně byl případ oznámen a policisté

Zámek v Těchobuzi je na prodej

Původně ústav sociální péče, nyní zbytný majetek Kraje Vysočina. Zámek v Těchobuzi na Pelhřimovsku je k prodeji. Pozemky o výměře cca 11,5 tis m2 se zámkem, který je nemovitou kulturní památkou, a dále s provozními budovami jsou nyní k mání za minimální nabídkovou cenu 12,05 milionu korun. Zámek je dvoupodlažní s přístavbou ze 70. let minulého století, včetně přiléhajících garáží a skladu, objekt o ploše cca 1800 m2 je částečně podsklepen. V zámku byly částečně provedeny stavební úpravy a změny dispozic. Provozní jednopodlažní budova o ploše cca 450 m2 byla v roce 1983 přestavěna, v posledních letech byl objekt

Medvědí junioři bez problémů porazili Strakonice

V neděli 9. prosince přivítali svěřenci Richarda Adama celek Strakonic. Domácí družina vedla po první třetině těsně 1:0. Ve druhé části padly dvě branky a obě do sítě hostí. Na góly nejbohatší byla poslední dvacetiminutovka, kdy padly čtyři branky a všechny vstřelili domácí v přesilových hrách. Junioři Pelhřimova porazili Strakonice 7:0. Dvěma góly se na vítězství podílel Petr Brož. HC Lední Medvědi Pelhřimov – Strakonice 7:0 Branky a nahrávky: 11. Havel (Nosek), 38. Brož, 39. Březina (Vaněk, Glejtek), 48. Křišta (Machovský), 56. Kochrda (Buzek, Sapík), 58. Brož (Glejtek), 60. Nosek (Křišta). Vyloučení: 6:11. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci:

Pelhřimovské hokejové béčko podlehlo Radomyšli

První třetina třináctého kola byla pořádně divoká. Hosté ji vyhráli 4:3 po dvou brankách Šuláka a po jedné Dominika Vrátného a Svobody. Ovšem domácí otočili ve druhé části stav zápasu a během poslední dvacetiminutovky už jen navyšovali skóre. Radomyšl – Pelhřimov B 9:5 Branky a nahrávky: 1. Pav. Procházka (Fríd), 19. Fr. Bárta (Pěnička), 20. Hovora (M. Hřebíček, Fríd), 25. Pav. Procházka (Fríd), 30. Vlk, 50. Hovora, 53. Jungbauer (Fríd), 58. Fríd (Jungbauer, Pav. Procházka) – 4. Šulák (J. Vrátný), 5. D. Vrátný (B. Svoboda), 9. Šulák (J. Vrátný), 16. B. Svoboda (Zadražil), 59. B. Svoboda TS. Rozhodčí: F.

Kriminalisté dopadli drogového dealera

Kriminalistům územního odboru Pelhřimov se na základě vlastní operativní činnosti podařilo objasnit kriminalitu spojenou s distribucí drog a zadržet pachatele této trestné činnosti. Policejní komisař zahájil trestní stíhání třiačtyřicetiletého muže, u kterého zajistili značné množství marihuany, a následně byl obviněn ze spáchání závažné drogové trestné činnosti. Třiačtyřicetiletého muže z Pelhřimovska kriminalisté zadrželi tento týden v Pelhřimově, a to přímo při prodeji marihuany. V době zadržení měl muž při sobě kolem dvou set gramů této drogy. V místě bydliště muže kriminalisté provedli domovní prohlídku, při které zajistili další marihuanu o celkovém množství kolem jeden a půl kila. „Na základě vyhodnocených

Pelhřimovští hokejisté si odvezli z Hodonína porážku

Pelhřimov odjel na Slovácko opět v improvizované sestavě, ovšem na výsledku se to během prvních dvou třetin nepodepsalo. Hodonín sice po úvodní části vedl o dvě branky a svůj náskok v prostřední části ještě o jednu trefu navýšil, avšak hosté se dvěma góly dostali na dostřel. Drtiči ale ve třetí dvacetiminutovce překonali Holíka celkem třikrát, a tak rozhodli o svém vítězství. Hodonín – Pelhřimov 6:3 Branky a nahrávky: 17. Jurča (Škutchan, Dresler), 18. Růžička (Finsterle, Sedlák), 21. Finsterle (Matula, Mikéska), 42. Charvát (Jurča, Škutchan), 48. Růžička (Finsterle), 51. Matula – 31. Kaminski (Votápek, Kříž), 32. Bazala (Krtek, Adam), 60.

Pobertové, kteří vyloupili trafiky, jsou za katrem

Výsledkem intenzivní práce pelhřimovských kriminalistů je dopadení dvojice mužů, kteří mají na svědomí vloupání do prodejen tabáku v Humpolci a na Třebíčsku. Škoda, kterou svým jednáním způsobili, byla vyčíslena na částku téměř jednoho milionu korun. Kriminalisté oba muže zadrželi a zahájili jejich trestní stíhání. Jeden z mužů je několikanásobně soudně trestaný recidivista, na základě rozhodnutí soudu byl vzat do vazby. Muži ve věku osmnáct a devětatřicet let jsou obviněni z vloupání do tří prodejen s tabákovými výrobky. Způsob, jakým se do prodejen vloupali, byl ve všech třech případech téměř shodný. Násilím překonali a poškodili uzavírání vchodových dveří a vnikli

V pelhřimovském pekle se rojili čerti

Pelhřimov zažil v úterý 5. prosince opět po roce velké čertí rojení. V půl čtvrté odpoledne se otevřela brána Pelhřimovského pekla ve sklepení domu čp. 10 a z ní vyrazila horda čertů různých velikostí, věku i podoby. Ti nejprve postrašili zástup lidí v průchodu domu i na náměstí a pak se vrátili do pekla, které se během následujících hodin zaplnilo spoustou dětí i dospělých. Děti předstupovaly před vládce pekel Lucifera, přiznávaly svoje prohřešky a slibovaly polepšení, přednášely básničky, zpívaly písničky a za to dostávaly kromě Luciferova napomenutí i brambory nebo uhlí. Kromě toho se mohly během své návštěvy zapsat

Medvědi po osmi prohrách konečně vyhráli, udrželi čisté konto

První třetina na promrzlém zimním stadionu diváky příliš nezahřála. Oba celky se zaměřily na bojovnost a obranu na úkor útočným akcím. I proto v úvodní dvacetiminutovce žádný gól nepadl. Brankové skóre otevřel až v prostřední části Petr Votápek, jenž překonal Svobodu z úniku, při kterém orlovský brankář přestal chytat. Do druhé sirény se následně trefil i Kohút. Třetí třetina pak nabídla až gól do prázdné brány, který vstřelil Kosnar. Medvědi tak prolomili osmizápasovou šňůru proher. První třetina nabídla příliš pohledný hokej, oba brankáři ovšem museli předvést skvělé zákroky. V 11. minutě unikl domácí obraně Flok, Holík ale zachoval chladnou

Pelhřimovské domácí noviny

Zprávy z Pelhřimova a okolí. Nejrychlejší pelhřimovské noviny, informace a zajímavosti. Přispějte svými tipy i vy. Pište na redakce@domacinoviny.cz. Domácí noviny píší lidi pro lidi. Čtete nejnovější zprávy z Pelhřimovska.