Ve školních jídelnách chutná dětem tradiční česká kuchyně

Ve finále letošního kulinářského klání Nejlepší kuchař 2018 zabodovaly jídelny z Vysočiny. První místo v kategorii základních škol připadlo Centrální školní jídelně Třebíč a třetím místem v kategorii mateřské školy o sobě nechala slyšet Mateřská škola Nové Město na Moravě. „Ač každá z oceněných jídelen vaří pro jinou kategorii strávníků, vždy za dobrotou na talíři hledejte šikovné paní kuchařky, které vaří s fantazií a maximální chutí,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. Stále platí, že prim mezi nejoblíbenějšími jídly, alespoň podle nejlepších kuchařských týmů z Vysočiny, drží buchtičky s krémem, krupicová kaše a

Celý článek »

Dopravní policisté odhalili dva opilé řidiče

Jednoho z řidičů, který usedl za volant Citroenu, zastavila hlídka dopravních policistů krátce před desátou hodinou večer u Havlíčkovy Borové. Při dechové zkoušce osmatřicetiletý muž nadýchal 1,36 promile alkoholu. Opakované měření vykázalo výsledek 1,45 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Za tento trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Druhého z řidičů zastavili policisté z Havlíčkova Brodu. Pětapadesátiletý muž jel vozidlem Škoda a na ulici Humpolecká v Havlíčkově Brodě ho kontrolovala policejní hlídka. Dechová zkouška vykázala naměřenou hodnotu 0,45 promile

Hasiči varují před nebezpečím adventních věnců

Již tuto neděli se v mnoha domácnostech rozhoří první svíce na adventním věnci. Připomene nám tak nezadržitelně blížící se čas nejkrásnějších a nejkouzelnějších svátků v roce. Aby se tato rodinná pohoda a idyla nezměnila z minuty na minutu v neštěstí, ztráty na životech a majetku, je nutné, abychom dbali následujících rad a doporučení. Úplně nejdůležitější je zcela určitě výběr věnce. Pokud bude pouze okrasou na stole a nebudeme svíce na něm zapalovat, pak není čeho se obávat. Už sám výrobce je povinen na věnci uvést, zda je určen pouze k dekorativním účelům nebo zda svíce lze zapalovat. U věnců,

Juniorka BK Havlíčkův Brod se dočkala výhry a porazila Boleslav

Havlíčkobrodská juniorka vlétla do posledního zápasu základní části. Po utkání se Spartou čekala na Bruslaře Mladá Boleslav, která sahala po postupu. Broďáci prohrávali po první třetině 0:1. Od druhého dějství byli aktivnější a ve třetí periodě otočili vývoj utkání na 2:1. V nadstavbě havlíčkobrodský celek prohrál po samostatných nájezdech. Za domácí družinu se trefili Pavel Vaňous a utkání rozsekl Tomáš Kulhánek. BK Havlíčkův Brod 2:1 (0:1, 0:0, 2:0 – N 0:0 – 0:1) BK Mladá Boleslav Branky a nahrávky: 50. Vaňous (Dvořák, Kulhánek), 57. Kulhánek (Vaňous, Hromádka) – 2. Zajíček (Schulz, V. Houška), rozh. náj. Foerster. Rozhodčí: Jakub Horáček

Program prevence kriminality Kraje Vysočina se příští rok zaměří na dluhovou problematiku a bezpečí seniorů

Více než tři milióny korun uvolnil Kraj Vysočina v letošním roce na tzv. prevenci kriminality v regionu. Peníze především z Programu Prevence kriminality sloužily k prevenci před majetkovou kriminalitou páchanou na obecním majetku, dalším podpořeným opatřením byla prevence kybernetické zločinnosti formou odborné přípravy pedagogů a lektorů pro školy i obce, Kaj Vysočina realizoval také výzkum vnímání kyberkriminality mezi dětmi, které se účastnilo 50 tisíc respondentů z celé České republiky. Téma dluhové problematiky a kriminality páchané na seniorech se opakovaně stane prioritou prevence v Kraji Vysočina i v roce 2019. Ze zpracované časové řady dat, které má Kraj Vysočina k

Brod zaspal začátek a prohrál s Moravskými Budějovicemi

Havlíčkobrodští hokejisté odehráli třetí utkání na domácím ledě, kde přivítali rivala z Moravských Budějovic. Domácí celek nezastihl začátek, když po 8 minutách prohrával 0:3. Havlíčkobrodští zabojovali a vyrovnali skóre na 4:4, ale Moravskobudějovičtí rozhodli v závěru. Z Havlíčkova Brodu se do střelecké listiny trefili Luboš Voříšek, Kryštof Kulhánek, Matěj Blinka a dvougólový střelec Patrik Kadeřávek. Bruslaře nyní čeká třízápasová série venkovních utkání. Branky a nahrávky: 10. Blinka (Třetina, Přidal), 11. Kulhánek (Kadeřávek, Třetina), 35. Kadeřávek (Třetina, Kulhánek), 44. Voříšek (Kulhánek, Beneš), 57. Kadeřávek (Třetina, Přidal) – 3. Rytnauer (Horký, Kabelka), 7. Rytnauer (Mikeš, Kabelka), 8. Mikeš (Plachý, Horký), 28.

Povedený tatínek dluží dceři na výživném více než sto tisíc

Chotěbořští policisté sdělili pětapadesátiletému muži podezření ze zanedbání povinné výživy. Muž od poloviny roku 2014 řádně neplní vyživovací povinnost ke své šestnáctileté dceři. Vyživovací povinnost mu uložil okresní soud a na základě rozsudku má na svoji nezletilou dceru měsíčně přispívat částkou kolem tří tisíc korun. Vzhledem k tomu, že muž na výživné pro dceru řádně nepřispívá, na výživném dluží částku kolem sta tisíce korun. Policisté případ řešili ve zkráceném přípravném řízení. Převzato ODTUD

Při Veřejném fóru Kraje Vysočina účastníky nejvíce zaujala sociální problematika

Jako zásadní problém resp. téma Kraje Vysočina vidí účastníci letošního Fóra Zdravého Kraje Vysočina, které se konalo 14. listopadu 2018 v sídle Kraje Vysočina, ochranu vod, péči o čistotu vod, zadržování vody v krajině i na území obcí a zadržení vody v zemědělské a lesnické krajině správným způsobem. Mezi další témata, na která se bude v následujících dvou letech region soustředit spadají do gesce dopravy, neboť odborné veřejnosti chybí obchvaty měst a obcí, ale řešit se bude i podpora prevence dětské obezity. Na desítce problémů se shodla více než stovka účastníků fóra, které Kraj Vysočina, jako člen Národní sítě

Dopravní nehoda u Skály si vyžádala dvě zraněné osoby

Ve čtvrtek v 11.17 přijala operátorka tísňové linky oznámení o dopravní nehodě nákladního a osobního auta na u Skály na Havlíčkobrodsku. Nehoda si vyžádala dvě zranění. Jednu zraněnou osobu hasiči museli z osobního vozidla vyprostit za použití hydraulického nářadí. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných osob a s jejich následným transportem do sanitního vozu a vrtulníku. Na havarovaných vozidlech hasiči provedli protipožární opatření, uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem a místo události technicky zabezpečili. Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování. Převzato ODTUD

David Michálek uznává, že Písek si zasloužil vyhrát

Dvacetiletý David Michálek se zatím střelecky trápí, body sbírá především za asistence. V sobotním zápase proti Písku se prosadil podruhé v sezoně (první branku vstřelil 3. října právě v Písku), navíc na další dva góly přihrál. Ani jeho tříbodový příspěvek ovšem nezabránil první domácí porážce. „Je to ostuda,“ mrzí prohra pravé křídlo druhého útoku. „Důležité je hodit to za hlavu a soustředit se na další zápas,“ velí před střetnutím s Kopřivnicí, které se v Kotlině odehraje 17. listopadu. Prohráli jsme s Pískem 3:6. Jak zápas hodnotíš? Špatné. Docela mi přišlo, že jsme zápas podcenili. Pak, když už jsme se

Opilý řidič nadýchal přes dvě promile, skončil na záchytce

V pondělí 12. listopadu kolem jedné hodiny ráno na ulici Lipnická v Havlíčkově Brodě zastavili havlíčkobrodští policisté osobní automobil Volkswagen, jehož řidičem byl sedmačtyřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly bylo odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Výsledek zkoušky byl pozitivní a její naměřená hodnota činila 2,36 promile alkoholu. Také opakovaná dechová zkouška byla pozitivní. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že bude muž ve svém jednání pokračovat, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policejní

Havlíčkobrodské domácí noviny

Zprávy z Havlíčkova Brodu a okolí. Nejrychlejší havlíčkobrodské noviny, informace a zajímavosti. Přispějte svými tipy i vy. Pište na redakce@domacinoviny.cz. Domácí noviny píší lidi pro lidi. Čtete nejnovější zprávy z Havlíčkobrodska.