Tělo utopeného keškaře vytáhli u Slovanského ostrova. Objevila ho žena na šlapadle

(Aktualizováno před )

Šest dní trvalo, než bylo nalezeno tělo utopeného keškaře. Od soboty byl tento muž pohřešován, zatímco jeho kolegyně byla ještě v ten samý den nalezena mrtvá u Jiráskova mostu v Praze. Zbývající dva nadšenci geocachingu se zachránili jen s drobnými zraněnými.

„Okolo 13. hodiny jsme přijali oznámení o nálezu lidského těla na Vltavě,“ uvedl dnes mluvčí policie Jan Rybanský. Po několika hodinách pak policie potvrdila, že jde o pohřešovaného muže. Tělo nalezla žena na šlapadle, kde byla se svými dětmi. Původně si myslela, že je ve vodě zvíře, pak ale zjistila, že jde o lidské tělo.

„Krátce před 16. hodinou bylo definitivně potvrzeno, že řeka vynesla na břeh tělo osmadvacetiletého muže, pohřešovaného v souvislosti se sobotní nešťastnou událostí v Motolském potoku,“ uvedl Rybanský.

Čtveřice keškařů se v sobotu vydala do tunelu Motolského potoka hledat tzv. kešku. Jenže v té době už vydatně pršelo a v tunelu je zastihla mohutná vlna vody. Dva z nich zemřeli, zbývající dva zachránila veslařka spolu s lodníkem.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz