Teenageři se ztraceným talentem se pokusí přivézt z Bosny naději na finálový turnaj

(Aktualizováno před )

Tomáš Macháč, Jonáš Forejtek, Jiří Lehečka, Dalibor Svrčina a Jiří Veselý. Nebýt posledně jmenovaného možná by lecjaký sportovní fanda nevěděl, že jde o tenisovou nominaci na 1. kolo evropsko-africké zóny Davisova poháru.

Nadějní mladicí a naopak ztracený talent (Veselý) se pokusí v polovině září v Bosně a Hercogovině porazit tamní reprezentaci a vybojovat si kvalifikaci o finálový pohár na příští rok. Letos bude mít tato “náhražka” za klasický Davis cup premiéru. Češi se však díky porážce s Nizozemskem mezi letošní elitu neprobojovali.

“Určitě nebudeme favority, protože jedeme do Bosny. Je to neprobádané prostředí. Čeká nás bouřlivé prostředí, těžký zápas a pojedeme tam s tím, že nemáme co ztratit. Doufám, že nebudeme odjíždět s prázdnou, to znamená, že budeme úspěšnějším týmem a budeme mít příští rok šanci se porvat o finálové kolo v Madridu,” řekl kapitán týmu Jaroslav Navrátil.

Když dlouholetý kapitán českého týmu hovořil o možnostech svých svěřenců, ještě netušil, že za Bosnu nenastoupí 99. hráč světa Damir Džumhur. Jedničkou jihoslovanského týmu by tak měl být Mirza Bašič, kterému patří 218. místo. Dalšími členy výběru jsou hrající kapitán Tomislav Brkič, Nerman Fatič a Darko Bojanovič.

U českého týmu bude roli muže číslo jedna plnit Veselý, který však zpravidla nezvládá zápasy, při kterých jde o hodně, psychicky. Právě Návratil tohoto 140. hráče světa začal po nepovedeném challangeru v Prostějově trénovat. „Tam byl špatný psychicky i herně. Šest týdnů pak makal, jak asi nemakal předtím, a je to na jeho výsledcích vidět. Doufám, že se u něj blýská na lepší časy a dostane se tam, kam patří, to je pod osmdesáté místo,“ řekl Navrátil o Veselém.

Pokud se Čechům podaří vyhrát, budou hrát v únoru kvalifikaci na finálový turnaj. A s největší pravděpodobností ve stejné sestavě, protože Tomáš Berdych už dříve ukončil daviscupovou reprezentaci a Lukáš Rosol s Adamem Pavláskem jsou na tom v žebříčku hůře než Veselý. I proto je správné, že Navrátil dává šanci mladým nadějím, které takto naberou zkušenosti a časem mohou být tahouny třeba i při vítězství ve finálovém turnaji.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz