„Takový start do sezóny jsem nečekal,“ přiznává fotbalista Tomáš Poznar

(Aktualizováno před )

Dva zápasy, šest bodů a pět vstřelených gólů. Ševci jsou po dvou zápasech na koni, ale moc dobře si jsou vědomi, že samo to dál nepůjde. Útočník Tomáš Poznar vstřelil v minulém zápase proti Opavě vítězný gól a svůj návrat do Zlína mu zatím vychází na výbornou.

„Řeknu to upřímně, nečekal jsem, že na tom budeme takto. Každý zápas v lize je těžký a nepříjemný. My jsme měli na začátek Boleslav, o které nikdo nevěděl, jak na tom je. Prohrávali jsme 0:2, ale udělali jsme obrovský obrat na 3:2, jenž hodně potěšil diváky i nás hráče. Potom jsme jeli k nováčkovi, o kterém, taky člověk neví, jak na tom je. Může tam být euforie. Myslel jsem si, že se budou těšit na ten první “domácí” zápas. Pro nás bylo i štěstí, že je nepřijeli podpořit diváci. Návštěva byla malá, hráli v azylu a to pro nás bylo dobře,“ přiznává zlínský útočník.

Zlín na začátek mnohé překvapil novým stylem hry. Ve dvou duelech ševců padlo celkem osm gólů. „Nemůžu úplně hodnotit, jaké to bylo na jaře, protože jsem tady nebyl. Zlín jsem samozřejmě sledoval, protože jsme se s Baníkem pohybovali kolem sebe, ale i jako Zlíňák sleduji svůj bývalý klub. Teď je to asi způsobené rozestavením, jaké zvolil trenér. Víc to baví diváky, a asi i nás. Za mě je to jedině dobře,“ libuje si Poznar.

Ten je rovněž spokojen nejen s koučem Michalem Bílkem. Chválí jeho systém hry, ale i jeho přístup k hráčům. „Trenér Bílek mě překvapil. Neměl jsem s ním předtím žádné zkušenosti. Ptal jsem se na něj různých lidí a všichni s ním mají dobré zkušenosti. Je to férový člověk. V tomto ohledu mě potěšilo jaký je. Už při prvním setkání, které jsem s ním měl mi řekl: Hrajeme náročný fotbal, náročně trénujeme, tak náročně trénuj, ať si zahraješ. Byl strohý, vybalil to na mě a líbí se mi na něm, jaký je. Mám z něj zatím velice dobrý pocit,“ pochvaluje si devětadvacetiletý útočník a pokračuje.

„Je na něm vidět, že je ambiciózní. Všichni, co máme nějaké ambice, tak je máme ty nejvyšší a chceme se držet nahoře. Liga je tak namixovaná, že do desátého místa se ještě hraje o poháry. To je ten záchranný bod, kde by chtěly být všechny týmy, takže i my. Pokud to ale bude výš, nebo se budeme moct dostat do lepší skupiny, tak to bude jenom dobře. Zatím je ale začátek sezony. Musíme být pokorní a držet se té fráze: Jít zápas od zápasu,“ přibližuje cíle ševců Tomáš Poznar.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz