Táborští strážníci měli potíže s podnapilým bezdomovcem

(Aktualizováno před )

Včera v odpoledních hodinách zaměstnal hlídku vykonávající dohled v parku na Husově náměstí podnapilý bezdomovec. Muž upoutaný na invalidní vozík je “stálým obyvatelem” parku a zákaz požívání alkoholu, který v místě stanovuje obecně závazná vyhláška, je mu velmi dobře znám. Přesto jej úmyslně porušoval, a to i v přítomnosti hlídky. Zcela evidentně tak zneužíval své invalidity a vykřikoval, že se mu nemůže nic stát.

Vzhledem k tomu, že dotyčný byl již ve značně podnapilém stavu, strážníci mu PET láhev s vínem odebrali. Ten to však nesl nelibě a počal být vůči strážníkům vulgární a agresivní. Po chvíli se jej hlídce podařilo částečně zklidnit.

Při další kontrole o několik minut později přistihla hlídka tohoto hříšníka při konzumaci další láhve vína. Bezdomovec se tentokrát nechtěl svého moku vzdát. Jeho agresivita vůči hlídce počala narůstat a dokonce opakovaně najížděl invalidním vozíkem na nohy strážníků. Ti jeho jednání museli zabránit použitím donucovacích prostředků. Po opadnutí agrese muž přivolal na strážníky hlídku PČR s tím, že byl napaden. Policisté však na místě vyloučili jakékoli protiprávní jednání hlídky městské policie. Agresor se naopak bude zpovídat z několika přestupků ve správním řízení.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz