Trenér Jílek (zatím) zachráněn, naopak Hašek to má nahnuté

Tak si to zrekapitulujme. V loňské sezoně získala Bohemka doma 27 bodů, v předešlých prvoligových letech (do nejvyšší soutěže se klokani vrátili v sezoně 2013/14) to bylo pozpátku 19, 24, 20 a 21. Letos zatím po 19ti kolech nasbírali vršovičtí hráči doma devět bodů za jednu výhru a šest remíz. Ani při venkovních zápasech to není žádná sláva (10 bodů), takže se není čemu divit, že je Bohemka až na 14. místě. Bohemians Praha 1905 – Sigma Olomouc 0:1 (0:1) Ke změně v mizerné domácí bilanci nedošlo ani včera proti Olomouci. Hanáci se také zrovna nemohou pochlubit dobrým umístěním

Celý článek »

Velké severomoravské derby branku nepřineslo

Ostrava s Olomoucí sehrály svůj poslední podzimní zápas, v kterém si rozdělily po bodu, avšak do zimní přestávky půjdou s různými pocity. Ostrava je na pohárových příčkách, zatímco Olomouc je v pásmu sestupu. Před začátkem sezony by kdekdo spíše vnímal ty role obráceně. Jenže expert miní, realita mění… Baník Ostrava – Sigma Olomouc 0:0 Ostravský klub se pohybuje nahoře i díky kvalitní defenzívě, což dokázal v posledních třech zápasech, kdy nedostal gól. To že v tomto utkání nepadla žádná branka, mohlo mít vliv i to, že na obou stranách vypadli zkušení útočníci, Baroš a Nešpor. I tak ale se

Olomouc dřela, ale nakonec nemá ani bod

Olomouckým fotbalistům se letos v první lize mnoho nedaří. Je pravda, že trochu doplatili na těžký los. Přesto v současném rozpoložení šli do zápasu Evropské ligy proti Seville v pozici outsidera. Sigma Olomouc – FC Sevilla 0:1 (0:0) I tak to ale byli domácí, kdo se jako první prosadil do šance, ale Plškovi chybělo pár desítek centimetrů, aby se v pokutovém území dostal k míči po přihrávce Nešpora. A poté znovu zahrozila Olomouc, Štěrbova střela šla jen těsně nad bránu. Sevilla se také dostávala ke střelám, ale brankář Buchta si s nimi uměl poradit. Přesto to ale byli spíše

Olomouc to zvládla. Postupuje do dalšího předkola Evropské ligy

Olomoučtí fotbalisté vyhráli před týdnem na domácím hřišti v rámci 3. předkola Evropské ligy nad kazašským týmem Kajrat Almaty 2:0, což byl dobrý základ pro případný postup. A ten se vydařil, Hanáci zvítězili i v Kazachstánu a můžou se těšit na dalšího soupeře. FC Karjat Almaty – FK Sigma Olomouc 1:2 (0:1) Jestli kazašský tým chtěl postoupit, musel dát alespoň dvě branky. A začal pěkně zhurta. Už v 7. minutě Buchta zachraňoval svůj tým, když skvělým zákrokem vyrazil míč na rohový kop. Sigma ale hned kontrovala. Tři její hráči postupovali na kazašskou bránu, ale Nešpor bez přípravy přestřelil. Ten

Sparta zničila Teplice a dotáhla se na Slavii a Plzeň. Olomouc se výsledkově trápí

Teplice – Sparta 0:4 (0:4) Lepší začátek si Sparta nemohla přát. Už ve 2. minutě zahrávala standartku. Stanciu posadil centr na hlavu Šurala a ten se nemýlil – 0:1. Druhý gól přišel v 17. minutě a znovu to bylo po akci Stanciua a Šurala – 0:2. Pak i sám Stanciu mohl dát gól, ale brankáře nepřehodil, jak zamýšlel. Mrzet ho to ale nemuselo, protože Frýdek ve 29. minutě navýšil už na 0:3. To už je na ručník! Čtvrtý gól Sparty přišel šest minut před odchodem do kabin. A tentokrát už to Stanciuovi vyšlo – 0:4. Teplice se snaží o

Návrat do Evropy se Olomouci vydařil

Po devíti letech se Sigma Olomouc vrátila do evropských pohárů a byl to úspěšný návrat. Kazašský celek FC Kajrat Almaty porazila 2:0, což je dobrý základ pro odvetu. Olomouc – Almaty 2:0 (1:0) Domácí hned od začátku útočili, ale šance Falty se neujala. Poté zahrozili i hosté, avšak Eseola minul branku. První gól přišel ve 21. minutě, když domácí Sladký zakroutil nádhernou střelu do šibenice- 1:0. První poločas byl jasně ve znamení olomouckých hráčů a hosté mohou poděkovat svému brankáři Plotnikovovi, že neprohrávali po 45 minut více než o jednu branku. Přesto pro ně přišel ve 37. minutě krizový

Plzeň zachránila vítězství až v posledních minutách

Po Slavii se zatím daří i Plzni udržet si plný počet bodů. I když ve včerejším utkání měla namále. Olomouc – Plzeň 0:1 (0:0) Do první šance zápasu se dostali domácí. Houska otestoval pozornost Kozáčika přízemní střelou, ten si s ní s lehkými problémy poradil. Po chvíli opět zahrozili Olomoučtí. Falta postupoval sám na branku, na poslední chvíli mu však míč vypíchl Řezník. Plzeň měla příležitost ke skórování ve 32. minutě, kdy obránce Jemelka s brankářem Buchtou zazmatkovali, ale Krmenčík toho nevyužil. O tři minuty později opět Krmenčík postupoval úplně sám na olomouckou branku, jenomže Buchta ránu plzeňského kanonýra

Mladá Boleslav vstoupila do sezony mizerně, už podruhé prohrála

Mladá Boleslav i Olomouc vstupovaly do vzájemného utkání s tím, že musí bodově zabrat, protože v prvním kole vyšly naprázdno. Olomouc to zvládla stoprocentně a ještě nechala Boleslavi dáreček v podobě čtyř gólů… Mladá Boleslav – Olomouc 0:4 (0:1) Do první šance zápasu se v 6. minutě dostali domácí. Středočeši zahrávali rohový kop a na malém vápně hlavičkoval osamocený Pauschek. Brankář Buchta však stačil včas zareagovat. Za dvě minuty už gól padl, ale na druhé straně. Olomouc z prvního útoku v zápase hned vstřelila branku po akci Štěrby a Plška – 0:1. Hned za chvíli mohl Falta zvýšit už

Ve Vršovicích je dneska veselo, Slavia i Bohemka vyhrály

Ještě před začátkem sezony se povedlo Slavii dotáhnout magapřestup. Z belgického Gentu přišel nigerijský útočník Peter Olayinka. Pražský klub za něj vysázel 83 milionů korun, což je rekord, který z Olayinky dělá nejdražšího hráče v historii Slavie (ještě dražší byl pro Spartu Rumun Nicolae Stanciu – 96 milionů korun). Tento hráč však do prvního zápasu „sešívaných“ nenastoupil. I bez něj však Slavia dokázala v Olomouci získat tři body. Olomouc – Slavia 0:3 (0:2) První gól zapasu padl ve 21. minutě. Střelu Součka ještě olomoucký brankář vyrazil, ale na dorážku Tecla už nedosáhl – 0:1. Hosté přidali druhý gól o

Naváže Olomouc na loňskou skvělou sezonu?

Sigma Olomouc byla v loňském roce nejpříjemnějším překvapením prvoligové sezony. Jako nováček skončila na čtvrtém. Hodně se přitom spoléhala na vlastní odchovance. Do loňského roku fotbaloví fanoušci neznali jména jako Jakub Plšek, Šimon Falta, Tomáš Chorý či Tomáš Zahradníček a pak nevěřícně koukali, jak táhnou hanácký klub do evropských pohárů. A např. Faltu si pozval do reprezentace trenér Karel Jarolím. Nyní se Olomouc rozhodla, že se bude spoléhat i na hráče odjinud. Do klubu přichází Václav Pilař a Martin Nešpor. Druhý jmenovaný hrál v loňském roce za polský Lubin. V české lize si tento 28 letý útočník zahrál za

Moravské týmy se rozloučily se sezonou vítězstvím

Sigma Olomouc – Mladá Boleslav 3:0 (1:0) Olomouc může být se sezonou náramně spokojená. Do ročníku 2017/2018 vstupovala jako nováček, takže celkové čtvrté místo je jistě velký nadplán. To Mladá Boleslav bude chtít na tuto sezonu co nejdříve zapomenout, chtěla bojovat o poháry, aby nakonec do posledních kol bojovala o záchranu. Nehledě na tabulku však v tomto zápase patřila první půlhodina Boleslavským. V 10. minutě se mohli dostat do vedení, ale Jemelka obětavým skluzem dostal střelu Jánoše mimo branku. I 30. minuta patřila Boleslavským, to když Matějovský nebezpečně vystřelil, ale míč šel těsně vedle. Nakonec to ale byli domácí,

Sparta zvládla těžký duel, stále má šanci být třetí

Sparta versus Olomouc, nebo-li boj o co nejlepší nasaszení do evropských pohárů. Sparta je po výhře čtvrtá, ztrácí bod na třetí Jablonec. Olomouc je pátá se stejným počtem bodů jako Sparta (52). Sparta Praha – Sigma Olomouc 1:0 (0:0) Tento duel byl pro domácí speciální v tom, že se před svými fanoušky loučila hrající legenda klubu David Lafata. Tento ostrostřelec nasázel ve sparťanském dresu během pěti let úctihodných 112 branek! v této sezoně však už příliš branek nepřidal, už totiž tolik šancí od trenérů nedostával a zpravidla naskakoval do zápasu z lavičky. První zajímavá akce nastala už ve 3.