Ve Zlíně opět propukla jarní „nemoc“

A je to tu zas. Jakmile přijde fotbalové jaro, ve Zlíně jakoby zapomněli, jak se hraje fotbal a jdou od porážky k porážce… 1. FK Příbram – Fastav Zlín 3:2 (1:1) V loňské sezoně byli zlínští hráči po podzimu devátí, celkově sice skončili desátí, ale jen tři body od sestupu. V ročníku 2016/2017 si v podzimní části vybojovali dokonce úžasné třetí místo, v jarních odvetách však získali přibližně třikrát méně bodů. A o rok dříve se opět na podzim pochlapili zajímavým šestým místem, avšak na jaře byli zase nejhorší, ale na udržení jim to jen tak tak stačilo. Po

Celý článek »

Slavia a Plzeň jsou nadále bez ztráty bodu

Plzeň měla před dnešním zápasem jasný úkol – vyhrát, aby stejně jako pražská Slavia pokračovala i do dalších kol s plným počtem bodů. Plzeň – Zlín 1:0 (0:0) I proto chtěla co nejdříve vstřelit gól, aby měla klid pro další průbeh zápasu. Už v sedmé minutě se to mohlo povést Čermákovi, ale jeho střela šla těsně vedle. Jenže pak sice plzeňští hráči předvedli několik zajímavých akcí, ale k žádné vyložené šanci to nevedlo. A takhle to bylo celý první poločas. A mohl přijít trest, protože Zlín ve 48. minutě zahrozil střelou Podia, brankář Kozáčik si s ní však nakonec

Baroš vstřelil hattrick! Zlín vyrovnal v poslední minutě

Ostrava – Příbram 3:0 (2:0) Ostravské publikum dostal do varu jejich miláček Milan Baroš, který už v páté minutě vstřelil gól, když využil centr Pazdery – 1:0. A to nebylo vše, ve 22. minutě si tento ostravský ostrostřelec vyskočil na centr Filla a přesně zavěsil – 2:0. Hosté se předvedli zajímavou Fantišovou střelou, která ale neskončila v síti. Tohle je jednoznačně Barošův zápas. V 51. minutě dovršil hattrick, když se nemýlil, poté co postupoval sám na brankáře Švengera – 3:0. Za devět minut mohl dokonce vstřelit tento bývalý reprezentant další gól, ale tentokrát nemířil přesně. Ale i další ostravský

Zlín je na čele tabulky, naopak Opava zatím nemá ani bod

Zlínští fotbalisté měli za sebou z prvního kola neopakovatelný zážitek, když se jim povedlo otočit skóre s Mladou Boleslaví z 0:2 na 3:2 s tím, že vítězný gól padl v posledních chvílích zápasu. To Opava sice prohrála na Spartě, ale výkon to nebyl z její strany vůbec špatný. Opava – Zlín 1:2 (1:1) Protože Opava nemůže hrát na svém stadionu kvůli přestavbě trávníku, tak trochu ztrácí výhodu domácího prostředí, i když s ní přijely tisícovky fanoušků. I to možná posílilo Zlín, že se tu necítil jako „klasický“ host a jako první se dostal do vyložené šance, Traore však branku

Zlín předvedl úžasný obrat. Nováček z Příbrami se uvedl remízou

Po včerejší předehrávce (Dukla – PLzeň 1:3) se dnes naplno rozjelo 1. kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže. Nejvíce gólů si užili diváci ve Zlíně, kteří měli o to větší radost, že jejich tým vyhrál. A to gólem v nastavení, což je jedna z největších euforií, co může na fotbalových stadionech nastat. Nováček z Příbrami se uvedl remízou. A Liberec doma potvrdil roli mírného favorita. Zlín – Mladá Boleslav 3:2 (0:1) Hosté předvedli v 7. minutě pěknou útočnou akci, kterou dotáhli až ke gólu, úspěšným střelcem byl Matějovský – 0:1. Vyrovnat mohl Beauguel, ale na Kamenára nevyzrál. To samé platilo

Defenzíva Zlínu šlape, zato v útočné fázi bude muset přidat

Vítězný zápas proti Zlatým Moravcům (3:0) byl pro zlínské fotbalisty generálka před víkendovým startem do nového ročníku naší první ligy. „Přesto si myslím, že ta hra by měla být lepší,“ hodnotí střízlivě hru svého týmu zlínský kouč Michal Bílek. „I když jsme dnes dali tři góly, tak v přípravě jsme jich moc nedali, takže je na čem pracovat.“ V přípravě sehrál FC Fastav Zlín šest zápasů, v kterých ani jednou neprohrál (dvě vítězství a čtyři remízy), ale vstřelil jen sedm branek…S útokem tedy zatím spokojenost nepanuje. I když je pravda, že problémy v ofenzívě jsou způsobeny i zdravotními problémy

Michal Bílek chce dostat Zlín opět do vyšších pater

Zatímco před rokem se zlínští fotbalisté začali připravovat nejenom na ligový ročník, ale také i na evropské poháry, letos se jich týká jen první varianta, protože jejich výkony v minulé sezoně měly daleko k tomu, aby mohli pomýšlet na „evropu“. Spíše byli rádi, že se v naší nejvyšší soutěži vůbec udrželi.. I proto došlo ke změně na trenérském postu. Vlastimila Petrželu vystřídal Michal Bílek, který v minulosti trénoval v Teplicích, ve Spartě, ale především byl koučem české reprezentace, kterou dostal v roce 2012 na evropský šampionát. „Jsem za tu nabídku rád. Moc se na tu práci těším. Myslím, že

Moravské týmy se rozloučily se sezonou vítězstvím

Sigma Olomouc – Mladá Boleslav 3:0 (1:0) Olomouc může být se sezonou náramně spokojená. Do ročníku 2017/2018 vstupovala jako nováček, takže celkové čtvrté místo je jistě velký nadplán. To Mladá Boleslav bude chtít na tuto sezonu co nejdříve zapomenout, chtěla bojovat o poháry, aby nakonec do posledních kol bojovala o záchranu. Nehledě na tabulku však v tomto zápase patřila první půlhodina Boleslavským. V 10. minutě se mohli dostat do vedení, ale Jemelka obětavým skluzem dostal střelu Jánoše mimo branku. I 30. minuta patřila Boleslavským, to když Matějovský nebezpečně vystřelil, ale míč šel těsně vedle. Nakonec to ale byli domácí,

Slovácko se definitivně zachránilo, další moravské týmy budou týden v napětí

Slovácko potřebovalo bod pro jistotu záchrany v první fotbalové lize, což se mu povedlo. Zlín ještě nemá stoprocentní jistotu a v příštím posledním kole bude muset ještě zabodovat. To remíza mezi Karvinou a Ostravou pro oba nic nevyřešila, ještě se budou celý týden strachovat kvůli setrvání v naší lize. Pro jednoho z nich se ten strach promění ve smutek ze sestupu… 1. FC Slovácko – Fastav Zlín 1:1 (1:0) První šance zápasu přišla ve 24. minutě, domácí Sadílek po spolupráci s Navrátilem špatně trefil míč, takže brankář Zlámal neměl se střelou žádný problém. To se však změnilo hned za

Olomouc si hodně pomohla v boji o třetí místo, Ostrava se nadále bude strachovat o záchranu

Konečné třetí místo v naší první fotbalové lize by mělo zaručovat přímý postup do skupiny Evropské ligy. I to je velké lákadlo, proč se umístit na této medailové příčce. O „bronz“ bojují Jablonec, Sparta a Olomouc. A právě poslední jmenovaný tým si vítězstvím ve Zlíně hodně pomohl k dosažení třetí příčky. Fastav Zlín – Sigma Olomouc 1:4 (0:2) Olomouci skvěle vyšel začátek, už v 7. minutě se po spolupráci se Zahradníčkem a Plškem trefil Řezníček -0:1. Druhý gól mohli přidat Hanáci ve 25. minutě, když zlínská obrana zaspala, ale Vepřek v samostatném nájezdu na brankáře úspěšný nebyl. Vyšlo jim

Sparta vyhrála, ale opět se natrápila

Na účast v Lize mistrů už Sparta pravděpodobně nedosáhne, ale Evropské lize je opět o trochu blíž díky výhře nad Zlínem. Sparta v posledních letech už není tak dominantní jako to bývalo dříve. Pryč jsou časy, kdy soupeři už pomyslně prohrávali před začátkem zápasu se Spartou 0:1. Takový respekt dříve budila. Teď už ale ze sparťanského klubu nejde strach a soupeři se nebojí říkat, že si jedou pro bod(y). Sparta toto chtěla v dnešním zápase změnit a v prvním poločase se jí to dařilo. Hned od prvních minut se zakousla do soupeře a nenechala ho vydechnout. Během prvních tří

Zlín ztratil vítězství v poslední minutě, Olomouc má stále šanci si zahrát Ligu mistrů

Fastav Zlín – Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0) Fotbalisté Zlína podávají na jaře velmi nevyrovnané výkony a i z toho důvodu nemají tři kola před koncem nejvyšší fotbalové ligy rozhodnuto o své záchraně. To Bohemians útočí na jedno z nejlepším celkových umístění v lize za poslední roky. Zatím jsou sedmí. Bohemka nastoupila do zápasu s velkými změnami v sestavě a možná i to bylo důvodem k rychle inkasovanému gólu. Než se hosté mezi sebou rozkoukali, nejlepší střelec Zlína Ekpai zužitkoval přesnou přihrávku Bartošáka. Domácí to vybudilo k aktivní hře, měli převahu, kterou ale nedokázali zužitkovat, což je pak mohlo