Štybar dosáhl na další životní úspěch

(Aktualizováno před )

Český profesionální cyklista Zdeněk Štybar dnes dosáhl na jeden z největších úspěchů své dosavadní silniční kariéry. Po vítězné etapě na Tour de France v roce 2015 se opět vyšplhal na medailový stupínek jedné z Grand tour. Při dnešní etapě z Ávily do Toleda v ráci Vuelty skončil na třetím místě. Ve sprintu nestačil jen na svého kolegu ze stáje Deceuninck-Quick Step Remiho Cavagnu a Sama Bennetta z Bory. V celkovém pořadí je Štybar po 19. etapách na 57. místě.

„Takový výkon jsem potřeboval pro své sebevědomí,“ podotkl Štybar. „Ještě na posledních kilometrech jsme se kvůli Remimu snažili brzdit balík,“ popisoval Štybar. „Ale celý den jsem si připadal dobře. I v závěru jsem cítil, že mám sílu v nohách. Tak jsem chtěl za Remim ukázat, že tyhle dojezdy pořád umím.“

Třiatřicetiletý cyklista se v začátcích své kariéry proslavil v cyklokrosu, kde získal dva tituly mistra světa do 23 let a poté se stal trojnásobným mistrem mezi dospělými.
Pak přestoupil mezi silničáře. Kromě zmíněného vítězství na Tour de France si jistě cení i výher na jednorázových závodech – Omloop Het Nieuwsblad a Strade Bianche.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz