Strážníci z Břeclavi poslali do vazby nebezpečného zloděje

Minulý týden přijali břeclavští policisté oznámení, že do jednoho penzionu na Mikulovsku se vloupali neznámí pachatelé. Odnesli si elektroniku a také finance. Podle poznatků se policistům podařilo zjistit, že se v uvedenou dobu v okolí pohybovala osádka osobního vozidla. Netrvalo dlouho a policisté z obvodního oddělení Břeclav na popsané auto narazili. Policisté okamžitě provedli kontrolu a domněnka o podezřelé posádce se potvrdila. V autě se navíc nacházely věci, které pocházely právě z vykradeného penzionu.

Na stanici tak putoval pětadvacetiletý cizinec i jeho šestačtyřicetiletý komplic. Následně se ukázalo, že v našem regionu toho mají na svědomí více. Vyšetřovatel u obou zahájil trestní stíhání z přečinu krádeže, poškození cizí věci a také neoprávněného opatření platebního prostředku. Zejména mladšího aktéra viní z dalších nepravostí, které se za uplynulý měsíc na břeclavském okrese udály. Jde zmínit vloupání do rodinného domku v Mikulově, násilné vniknutí do penzionu ve Velkých Bílovicích či krádež financí z recepce hotelu v Pavlově. Vzniklá škoda se pohybuje okolo 150 tisíc korun. Můžeme upřesnit, že kradené zboží se skládalo hlavně z elektroniky, šperků a samozřejmě financí.

Soudce u mladšího obviněného rozhodl o vzetí do vazby. Druhý komplic – také cizinec, bude stíhán na svobodě. K celému případu lze uvést, že právě mladší muž již měl se zákonem potyčku vícekrát.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz