Strážníci řešili v úterý prohřešky několika výtržníků

Úterní odpoledne byly hlídky městské policie na základě oznámení občanů přivolány řešit porušení zákona hned ve třech případech. V prvním případě se jednalo o muže, který v parku v ulici 17. listopadu odhaloval své přirození a následně onanoval před kolemjdoucími. Hlídka strážníků MP, která přijela na místo oznámení, zjistila osmatřicetiletého mladíka české národnosti, který odpovídal popisu a k uvedenému konání se strážníkům na místě přiznal. Informoval o tom ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Strážníci na místě zajistili tři svědecké výpovědi občanů, kteří byli přítomni a celou událost náležitě popsali. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

Druhé oznámení od občana bylo na mladíka, který údajně ohýbá dopravní značení, hází kamení na budovu průmyslové školy a plive po kolemjedoucích autech. Strážníci po příjezdu na uvedené místo zjistili osmadvacetiletého cizince, jehož jednání bylo umocněno alkoholem, nebo jinou návykovou látkou. Při zjišťování totožnosti mladík kladl aktivní odpor, proto zasahující strážníci museli použít pouta po dobu, než se muž zklidnil a s hlídkou začal spolupracovat. Na místě strážní zjistili velmi značné znečištění veřejného prostranství odpadky, které dotyčný vysypal a následně rozházel z odpadkového koše. Vzhledem k tomu že muž s přestupkem nesouhlasil, bude zjištěný přestupek oznámen na příslušný odbor Magistrátu města Mladá Boleslav k dořešení. Muže si po projednání přestupku odvedl rodinný příslušník, který se o něho postaral.

Třetí oznámení se týkalo muže, který dle oznámení rozbil sklo vitríny u kostela na Staroměstském náměstí, kopal do odpadkových košů, rozhazoval reklamní poutače a rozbíjel květináče s květinami. Popsaného muže strážníci našli a zajistili. Vzhledem k tomu, že muž měl pravou ruku pořezanou od jím rozbitého skla skříňky, byla na místo přivolána rychlá záchranná služba. Za asistence městské policie muže převezla do oblastní nemocnice, kde mu bylo poskytnuto ošetření. Následně byl vyzván, aby setrval na místě do příjezdu hlídky Policie ČR. Muž této výzvy neuposlechl a s posměšky se snažil odejít. Když nereagoval ani na výzvu strážníka, ten jej pomocí hmatů a chvatů zajistil, a jelikož muž stále kladl aktivní odpor, byla mu nasazena pouta. Ta byla sundána po příjezdu hlídky Policie ČR, která si celou věc převzala z důvodů podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a výtržnictví k dořešení.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient